وزیر خارجه سوریه با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار کرد

دمشق- ایرنا- ولید المعلم وزیر خارجه سوریه با 'پیتر مائورر' رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و هیات همراه در دمشق دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، این دیدار به منظور گسترش همکاری میان جمهوری عربی سوریه و کمیته بین المللی صلیب سرخ برای عملیات امدادی و کمک رسانی به افراد آسیب دیده از جنگ در این کشور صورت گرفته است.
این دیدار برای بهبود وضعیت انسانی و تامین نیازهای بشردوستانه شهروندان آسیب دیده از بحران جنگ تروریستی و تحریم های اقتصادی یکجانبه تحمیل شده بر سوریه و جنایات گروهک های تروریستی مسلح، انجام شد.
وزیر خارجه سوریه با ابراز قدردانی کشورش از تلاش های صلیب سرخ و هلال احمر گفت: سوریه تمام تلاش خود را برای کاهش بحران انسانی توسط تروریست ها علیه شهروندان انجام می دهد.
المعلم بر آمادگی دولت دمشق برای تقویت همکاری با کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر سوریه، تاکید کرد.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز از دولت سوریه برای همکاری با این نهاد به منظور رساندن کمک های بشردوستانه به نیازمندان، قدردانی کرد.
مائورر با تقدیر از رابطه میان دولت سوریه و کمیته بین المللی صلیب سرخ در مقابله با مشکلات، گفت: سازمان هلال احمر سوریه نقش مهمی در حوزه انسانی ایفا می کند.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تهران از آغاز عملیات امدادی کمیته صلیب سرخ جهانی و هلال احمر سوریه در غوطه شرقی خبرداد.
پیتر مائورر درباره وضعیت عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در غوطه شرقی سوریه گفت: در نهایت پس از مدت ها به کمک هلال احمر سوریه توانستیم عملیات امدادی و کمک رسانی را در این منطقه انجام دهیم زیرا به دلیل پراکندگی درگیری ها در این منطقه تاکنون این عملیات میسر نشده بود.
به گزارش ایرنا، تروریست ها که سرنوشت خود را در غوطه شرقی منوط به حضور غیر نظامیان در این مناطق می دانند، همچنان مردم بی گناه را سپر انسانی قرار داده و از خروج کامل آنها جلوگیری می کنند.
غوطه شرقی که در واقع همان حومه شرقی پایتخت سوریه است، از هفت سال قبل با آغاز بحران سوریه به کنترل تروریست ها درآمد و ارتش سوریه به دلیل جمعیت زیاد غیرنظامیان تاکنون نتوانسته است به این منطقه مسلط شود.
ارتش سوریه برای نجات اسرایی که در قفس‌های آهنی تروریست‌ها در غوطه شرقی گرفتار شدند، با احتیاط رفتار می کند.
اقدام تروریست‌ها در سپر قرار دادن شهروندان، نشانه ضعف و شکست های آنان در غوطه شرقی است.
ارتش سوریه برای آزاد سازی مردم غوطه شرقی از دوسال قبل تاکنون توانسته 59 درصد از مناطقی که نزدیک شهر دمشق است را از کنترل تروریست ها خارج کند.
ارتش سوریه در پی تشدید نا آرامی که از ماه گذشته برای مردم شهر دمشق به وجود آمد، عملیات هایی را برای پاکسازی غوطه شرقی آغاز کرد.
برخی از شهرک ها و مناطق غوطه شرقی در استان ریف دمشق محل حضور تروریست های تکفیری است که آنها از آن جا اقدام به شلیک گلوله های خمپاره و موشک به مناطق مسکونی شهر دمشق و حومه آن می کنند.
گروه های تروریستی در غوطه شرقی با پرتاب خمپاره و موشک به مناطق مسکونی پایتخت سوریه تعداد زیادی از غیر نظامیان را کشته یا مجروح کردند.
شبد**خاورم**8005 **1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال