در دیدار با سفیر الجزایر در ایران؛

تاکید مدیرعامل ایرنا برضرورت گسترش همکاری های رسانه‌ای با الجزایر

تهران – ایرنا – « سید ضیاء هاشمی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) تاکید کرد: ایرنا آماده گسترش همکاری های رسانه ای با الجزایر برای اطلاع رسانی از ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دو کشور و تقویت روابط دو دولت و ملت برادر است.

به گزارش ایرنا، هاشمی روز سه شنبه در دیدار « عبدالمنعم احریز» سفیر الجزایر در ایران با وی اظهارداشت: از مهمترین ماموریت های رسانه های ایران و الجزایر، ظرفیت‌سازی برای گسترش روابط دو کشوراست و ایرنا این ماموریت را با قوت ادامه می دهد.
مدیرعامل ایرنا با اشاره به نگاه مثبت مردم ایران به الجزایر، خاطرنشان کرد: امنیت و ثبات در الجزایر، دستاوردی درخشان است زیرا دولت و مردم آن توانسته‌اند در منطقه‌ای که ناامنی و افراط ‌گرایی وجود دارد، کشور خود را امن نگاه دارند.
وی با اشاره به انقلاب الجزایر و تاثیرات آن، تصریح کرد: روحیه انقلابی مردم الجزایرسبب شد تا بتوانند با موفقیت ازمشکلات عبور کنند.
هاشمی به سفر اخیر خود به الجزایر و ملاقات با مقامات الجزایری و بازدید از مراکز رسانه ای و دانشگاهی این کشور اشاره کرد و گفت که این سفر موفقیت آمیز زمینه مناسبی را برای تقویت روابط و مناسبات فرهنگی و رسانه ای بین دو کشور فراهم کرده است.
سفیر الجزایر در ایران نیز با اشاره به دستاوردهای انقلاب الجزایر و انقلاب اسلامی از جمله استقلال، حق تعیین سرنوشت و عدالت اجتماعی، گفت: برخی از انقلاب ها به ویژه جنبش های آزادیبخش در بسیاری از کشورهای آفریقایی، از انقلاب الجزایر الهام گرفته اند.
عبدالمنعم احریز از الجزایر و ایران به عنوان دو کشور دوست و برادر یاد کرد و گفت که امیدوار است با تلاش رسانه ها، زمینه برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور بیش از گذشته فراهم شود.
براساس این گزارش مدیرعامل ایرنا و سفیر الجزایر توافق کردند که برای معرفی بهتر تاریخ و فرهنگ و ظرفیت های سیاسی ، اقتصادی ، علمی ، دانشگاهی و گردشگری دو کشور و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و تصویری همکاری کنند.
خاورم** 9163** 1324

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال