دیدار صدراعظم اتریش با مقام وزارت خارجه رژیم صهیونیستی

وین - ایرنا - صدراعظم اتریش روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در وین، ضمن بحث درباره روابط دوجانبه، بر مبارزه با یهودی ستیزی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، سباستین کورتس صدراعظم اتریش در پیامی توئیتری اعلام کرد که در دیدار با 'یووال روتم' مدیر کل وزارت امور خارجه اسرائیل درباره روابط دوجانبه، گفت وگو کرده است. اتریش به مبارزه مصمم با همه اشکال یهودی ستیزی ادامه خواهد داد.
روتم نیز گفت: ما مشتاق تحقق کامل ظرفیت های بالقوه در روابط دوجانبه هستیم.
کورتس پس از دیدار اواخر بهمن ماه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ نیز با انتشار پیام های توئیتری اعلام کرد: ما به مبارزه مصمم خود با یهودی ستیزی ادامه خواهیم داد. ما خواستار ادامه تقویت روابط دوجانبه و همکاری های چندجانبه هستیم. وی افزود: توافق کردیم که چنانچه اسرائیل نامزد عضویت در شورای امنیت سازمان ملل متحد شود، از این درخواست حمایت کنیم. ما همچنین به مبارزه مصمم خود با یهودی ستیزی ادامه خواهیم داد.
به گزارش ایرنا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی ورود حزب دست راستی 'آزادی' (FPO) به دولت جدید اتریش، اعلام کرد که وزیران دولت جدید عضو حزب آزادی شامل وزیران امور خارجه، دفاع و کشور اتریش را تحریم (بایکوت) می کند. همچنین وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که روابط آن با وزارتخانه های تحت تسلط حزب آزادی اتریش، فقط در 'سطح حرفه ای' خواهد بود. وزارت امور خارجه این رژیم افزود که هدف آن تاکید بر تعهد به مبارزه با یهودی ستیزی و حفظ خاطره هولوکاست (کوره های آدم سوزی آلمان نازی) است.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص به تازگی نوشت: دولت اتریش قصد دارد با اجرای یک رشته اقدامات اعتمادساز، روابط خود را با دولت اسرائیل بهبود بخشد که یکی از این اقدامات، پیشنهاد اعطای تابعیت به بازماندگان قربانیان هولوکاست در اتریش است . دولت اتریش همچنین قصد دارد بنای یادبودی برای حدود 10هزار یهودی اتریشی که در اردوگاه 'تروستینتس' در نزدیکی شهر مینسک پایتخت بلاروس کشته شده اند 'به عنوان تعهد روشن اتریش به مسئولیت در هولوکاست' احداث کند.
اروپام**1078**1486**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال