فرماندار فردیس:

گروه مپنا افتخاری بزرگ برای توسعه صنعت برق کشور است

کرج-ایرنا-فرماندار شهرستان فردیس گفت: گروه تولیدی مپنا افتخار بزرگی برای توسعه صنعت برق کشور محسوب می شود که با استفاده از توان علمی و خلاقیت نیروهای خود توانسته به یکی از تولیدکنندگان دنیا مبدل شود.

به گزارش ایرنا،ابوالفضل اینانلو روز سه شنبه در بازدید از شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا(توگا) در فردیس افزود: به دلیل تخصص، پیشرفت و توسعه کشور به ویژه جوانان متخصص و کارآمد کشور که مورد تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهوری است، سال گذشته 11 اردیبهشت به مناسبت روز کارگر از مجموعه گروه مپنا در فردیس بازدید کردند.
وی افزود: کارکنانی که در مجموعه توگا مپنا فعالیت می کنند و مسئولانی که از این شرکت بازدید و سرکشی می کنند، افتخاری برای این مجموعه است.
اینانلو اظهار داشت: این شرکت در زمینه اشتغال و تولید خوب کار کرده و امیدوارم بتوانیم وظایف خود را نسبت به این مجموعه ها انجام دهیم.
فرماندار شهرستان فردیس گفت: تاکید استاندار البرز بر این است که فرمانداران شهرستان ها نسبت به صنایع و مراکز صنعتی شهرستان ها توجه ویژه ای داشته باشند.
اینانلو افزود: همچنین تاکید استاندار البرز بر توجه دستگاه های خدمات رسان نسبت به انجام خدمات به مجموعه شرکت های صنعتی در استان داشته باشند تا بتوانیم راندمان تولید و سهم اشتغال را در کشور داشته باشیم و بتوانیم درصد زیادی ازمشکل اشتغال کشور را حل کنیم.
مشاور مدیرعامل و مدیر امور خاص شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا نیز گفت: شرکت توگا در اولین محصول انتقال تکنولوژی داد، توربین گازی V94.2 و بعداز آن توربین بخار برای نیروگاه های سیکل ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند و باعث تولید برق در کشور می شوند.
هدایت الله طاهری افزود: قبل از انقلا ظرفیت نصب شده برق کشور 7 هزار مگاوات بود و اکنون بیش از 67 هزار مگاوات برق تولید می کند که قسمت اعظم از این تولید برق کشور محصولات شرکت های گروه مپنا است.
وی ادامه داد: توربین ها در توگا، ژنراتور را شرکت مپنا ژنراتور و سیستم کنترل شرکت اتاق فرمان نیروگاه را شرکت مکو و سایرشرکت ها هم به نحوی در ساخت نیروگاه های همکاری دارند.
وی اظهار داشت: در ابتدای فعالیت توگا دو محصول تولید می کرد که اکنون این رقم به بیش از 12 محصول رسیده است که بسیاری از طراحی این محصولات در این شرکت انجام می شود.
طاهری گفت: توربین گاز V 94.2 به یک طراحی از پایه شروع شده و نوع (MGT 70 (3 این توربین ها کاملا طراحی و ساخته شده در شرکت توگا است که 185 مگاوات توان دارد و راندمان آن چهار دهم درصد بیشتر از توربین زیمنس است.
وی افزود: محصولات دیگری هم از جمله توربین های صنعتی تولید می کند که این توربین ها در رابطه با افزایش قدرت برداشت ما از میادین مشترک گازی با کشور قطر نقش بیسیار عمده ای داشته است.
وی گفت: از ابتدای سال 96 محصولات توگا مپنا نصب و راه اندازی شد و این امر سبب شده ایران بتواند از گاز بیشتری نسبت به قطر در میادین مشترک بهره برداری کند.
از ابتدای سال تاکنون توربین گاز 4، توربین بخار 2، آمار توربین صنعتی در دسترس نیست ولی میزان فروش توگا مپنا بالای هزار میلیارد رسید به نیروگاه های کشور از جمله نیروگاه های موبایل در نوشهر و بهشهر نصب شد که در تابستان 96 در بار پیک باعث قطع خاموشی ها شد.
وی در خصوص چشم انداز 1400 شرکت توربین مپنا اظهار داشت: این شرکت در ساخت توربین ها به عنوان یک مرجع بین المللی و انجام خدمات فنی و علمی و پس از فروش در سال 1404 به عنوان مرجع بین المللی مطرح خواهد شد.
طاهری گفت: از آغاز فعالیت 300 واحد توربین گازی و بخاری تولید و تحویل نیروگاه ها شده است که بخش اعظم آنها به بهره برداری رسیده و قسمتی از این توربین ها در حال راه اندازی هستند.
مشاور مدیر عامل توگا مپنا افزود: در 16 نیروگاه کشور سرمایه گذاری شده و حدود 30 درصد کل برق کشور را تامین می کند و 1571 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند
7413/1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال