مخالف استیضاح وزیر راه و شهرسازی؛

آخوندی بالاترین جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را داشته است

تهران- ایرنا- الیاس حضرتی نماینده مخالف استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: عباس آخوندی بالاترین جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را داشته است که این اقدام وی جای تقدیر دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حضرتی در جلسه علنی نوبت عصر امروز - سه شنبه - مجلس در مخالفت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی افزود: زمانی که مذاکرات برجام در حال انجام و به نتیجه رسیدن بود، از همان زمان آقای آخوندی در حال مذاکره برای سرمایه گذاری خارجی در کشور بود.
این نماینده مخالف در مجلس تصریح کرد: آقای آخوندی فضایی را باز کرد که ما امکان سرمایه گذاری داخلی و خارجی را داشته باشیم و در این بعد توانست بالاترین جذب سرمایه گذاری را داشته باشد.
حضرتی در ادامه خطاب به استیضاح کنندگان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بهتر است همان قدر که اخبار منفی را به مردم می دهید اقدامات مثبت را هم به ملت بگویید، تا آنها بدانند وزیر چه کرده است.
وی اظهار داشت: محورهای استیضاح نشان می دهد که این استیضاح کاملا با عجله تنظیم شده است؛ متاسفانه وقتی نقصی ایجاد می شود بلافاصله شروع به صحبت علیه وزیر می کنند، هنوز وزیر در حال طرح بحران مناطق سردسیر است که او را استیضاح می کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از ضعف ها این است که استیضاح کنندگان سه استیضاح را با هم مطرح کردند این باعث مشکل می شود. از سوی دیگر زمان مطرح شدن استیضاح نیز مناسب نیست حضرتی با بیان این که استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این زمان مانند استیضاح وزیر آموزش و پرورش در اول مهرماه است، ادامه داد: نزدیک عید نوروز هستیم و بیشتر سفرهای هوایی و زمینی مردم در این ایام است، درست نیست که این استیضاح در این زمان رخ داد.
وی همچنین گفت: امروز نمی خواهم از شخص آخوندی دفاع کنم و بگویم نوه آیت الله امینی و فرزند آیت الله آخوندی و از تبار علم و دین و افتخارات بزرگ این کشور و فرزندان دلیر آذربایجان است. نمی خواهم از این زاویه دفاع کنم، می خواهم از ضرورت مدیریت پویا دفاع کنم که ضرورت حیاتی کشور است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: آقای آخوندی به جای این که خود را محدود به بودجه عمرانی صفر اندر صفر فضایی را باز کرده است که از امکانات و فرصت های سرمایه گذاری خارجی و جذابیت هایی که می تواند در بخش خود برای جذب سرمایه گذاری اقدام کند استفاده کرده است.
وی با بیان این که ما بحران آب، محیط زیست و اشتغال را داریم، یادآور شد: مهم ترین بحران جذب و کمبود سرمایه گذاری است. کمبود سرمایه گذاری که از سال 42 در این کشور شروع شده است.
حضرتی ادامه داد: در بخش صنعت و راه بالاترین جذب سرمایه گذاری را چه در بخش سرمایه گذاری خارجی و چه داخلی انجام داده است. نکته مهمی است که توانسته بودجه عمرانی و آبادانی وزارت راه و شهرسازی را در باسازی و نوسازی ناوگان هوایی و ریلی اقدام جدید انجام دهد.
وی تصریح کرد: آیا ما بودجه عمرانی این وزارتخانه را افزایش دادیم، به کدامین گناه ایشان را آورده ایم و استیضاح می کنیم، به خاطر این که پرچمدار نوسازی ناوگان هوایی شده است و 100 و چند هواپیما برای خرید آن قرارداد بسته است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: در این دنیای وحشتناک که همه شمشیر را برای دشمنی با ما از رو بسته اند، عربستانی که تمام امکان خود را برای دشمنی با ما بسیج کرده است آقای آخوندی توانست با این همه دشمنی های مختلف و از لابه لای تمام این پیچ و خم ها مسایل را به قرارداد تبدیل کرده است آیا باید این فرد را تنبیه یا تشویق کنیم.
حضرتی تصریح کرد: دنبال این نیستم که عدد و رقم بدهم ولی در بخش هوایی و زمینی ، آسفالت روستایی ، بنادر و کشتیرانی کارهای خوبی انجام شده است.
وی همچنین گفت: نمایندگان امروز درمورد مدیریت کشور که مدیریت نو آفرین و حرکت رو به جلو است تصمیم بگیریم. این نیاز واقعی و اساسی مملکت است. خواهش من از تمام همکاران بر این است که امروز پیام استیضاح و رای شما به این داستان پیام به مدیریت نوآفرین و مدیریتی است که می تواند نیازهای زمانه را درک کند.
سیام*9121*1058*3061*1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال