انتخابات نهمین مجلس دانش آموزی مدارس ایرانی قطر برگزار شد

دوحه – ایرنا – انتخابات نهمین دوره مجلس دانش آموزی روز سه شنبه با استقبال گسترده دانش آموزان در مدارس ایرانی دوحه پایتخت قطر برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، دانش آموزان مدارس ایرانی ، شکوفه چوپان زاده از دبیرستان شهید رجایی و علی حمزوی از دبیرستان شهید بهشتی را به عنوان نماینده خود معرفی کردند.
در این انتخابات همچحنین 3 دانش آموز دختر و سه دانش آموز پسر به عنوان اعضای هیات رئیسیه شورای دانش آموزی انتخاب شدند.
ابوالفضل کشتکار سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در بحرین و قطر در این باره به خبرنگار ما گفت : منتخبان مجلس دانش آموزی به عنوان نمایندگان دانش آموزان، مشکلات این قشر را طبقه بندی و ارائه کرده و با دفاع کارشناسی، راهکارهای سازنده برای آن را به تصویب می رسانند.
وی توضیح داد: مصوبات این مجلس توسط دبیرخانه جمع آوری و به عنوان سند راهبردی و تصمیم گیری، در اختیار مسئولان آموزش و پرورش قرار می گیرد.
کشتکار یادآور شد که انتخاب مجلس دانش آموزی هر دو سال یک بار، با هدف فراهم آوردن زمینه تربیت اجتماعی، سیاسی و مدیریتی دانش‌آموزان مبتنی بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی، ترویج فرهنگ مشارکت جویی، تعاون و همکاری، مسئولیت پذیری و زمینه سازی برای مشارکت فکری و عملی دانش آموزان در عرصه های مختلف آموزش و ‌پرورش برگزار می شود.
مدارس ایرانی قطر در دو بخش دختران و پسران و در تمام پایه ها دانش آموز دارد و اکنون 863 دانش آموز دختر و پسر در این مدارس به صورت مجزا مشغول به تحصیل هستند.
شبد**خاورم**1508**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال