ارتش سوریه بر محله القدم دمشق مسلط شد

دمشق- ایرنا- ارتش سوریه با خروج تروریست ها از محله القدم به طور کامل بر این محله در جنوب دمشق مسلط شد.

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا، تعداد زیادی اتوبوس و خودروهای کوچک در راستای اجرای توافق ارتش سوریه با تروریست های موجود در محله القدم دمشق، بیش از هزار نفر را از این محله به استان ادلب منتقل کردند.
300 نفر از این تعداد، تروریست های عضو گروه 'اجناد الشام' و سایر افراد اعضای خانواده آن ها بودند.
هنگام ورود نیروهای ارتش سوریه به محله القدم برای تحویل گرفتن مقرهای تروریست ها، عناصر گروه تروریستی داعش در یک حمله دو مقر نزدیک مناطق حجرالاسود و العسالی را اشغال کردند.
ارتش سوریه در یک پاتک شدید این دو مقر را از تروریست های داعشی باز پس گرفت و بر مقرهای چهارگانه از جنوب حجرالاسود تا جنوب العسالی مسلط شد.
جنگنده - بمب افکن ها و یگان های توپخانه ارتش سوریه نیز مواضع و محل تجمع گروه تروریستی داعش در حجرالاسود و اردوگاه یرموک در جنوب دمشق را هدف قرار دادند.
در این عملیات محکمه شرعی گروه تروریستی داعش هدف قرار گرفت و شماری از تروریست ها کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.
ارتش سوریه دو روز قبل به عناصر گروه های تروریستی از جمله ارتش آزاد و جبهه تحریر الشام (النصره) مستقر در دمشق و استان ریف دمشق، 48 ساعت مهلت داد تا با پیوستن به روند آشتی ملی و یا خروج از مناطق تحت تصرف به سمت استان ادلب اقدام کنند.
محله القدم دمشق یکی از محله های قدیمی در جنوب پایتخت سوریه است که محله های کفرسوسه، المزه، سبینه، المیدان، داریا و حجرالاسود آن را احاطه کرده اند و دروازه جنوبی شهر دمشق به شمار می رود.
خاورم**8005*1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال