سردار جعفری: تمامی چالش ها به فرصت های بی نظیر تبدیل شده است

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: تمامی چالش ها و تهدیدهای خارجی علیه انقلاب اسلامی ایران به فرصت های بی نظیر تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجلس خبرگان رهبری، سردار سرلشگر محمدعلی جعفری روز سه شنبه در چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به توطئه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود:‌ سال 96 سال شکست داعش و تکفیرهای مخالف نظام مقدس جمهوری اسلامی در عراق و سوریه بود که بزرگ ترین پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در منطقه محسوب می شود.
وی ادامه داد: امسال همچنین سال غلبه قدرت مقاومت در منطقه بود که نمونه بارز این ادعا، ساقط کردن هواپیمای اف 16 رژیم صهیونیستی توسط ارتش سوریه بود که در نوع خود سابقه نداشته است و در پرتو پیروزی های مقاومت در منطقه بدست آمد که این شکست بسیار بزرگی برای رژیم اشغالگر صهیونیستی بود.
فرمانده کل سپاه پاسداران با یادآوری اغتشاشات دی ماه به تشریح برخی زمینه های بروز این اغتشاشات پرداخت.
سردار جعفری گفت: بهره برداری دشمنان از فضای مجازی در بروز این ناهنجاری ها بسیار موثر بود. اگر چه با تدابیر اتخاذ شده و حضور به موقع مردم، توطئه دشمنان در این غائله نیز خنثی شد.
وی افزود: حرکت در مسیر انقلاب اسلامی که حضرت امام (ره) پایه گذاری کردند و رهبر معظم انقلاب آن را با صلابت ادامه می دهند موید راهبردی انقلاب اسلامی است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با یادآوری فرصت ها و چالش های جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: تمامی چالش های و تهدیدات خارجی علیه انقلاب اسلامی به فرصت های بی نظیر برای انقلاب اسلامی مبدل شده است و این امر از برکات انقلاب اسلامی است، همانطور که در کشور عراق شاهدیم با ظهور داعش نیروهای حشد الشعبی که نوعی الگوگیری از بسیج مردمی جمهوری اسلامی در طول دوران دفاع مقدس است شکل گرفتند و این یعنی تبدیل کردن یک تهدید به فرصت.
سردار جعفری ادامه داد: در کشور سوریه نیز شاهد این رخداد بودیم که نیروهای مردمی با سازماندهی علیه داعش به پاخاستن. بنابراین در عراق و سوریه این نیروی مردمی بود که تهدید و توطئه دشمنان و معارضین را به فرصت تبدیل کردند.
وی همچنین اظهار داشت: امروز پشت رژیم صهیونیستی از وجود و تشکیل همین تشکل های مردمی در عراق، سوریه، فلسطین و یمن و لبنان به لرزه در آمده است؛ در یک کلام می توان گفت ما به یک دستور الهی و قرآنی و یک اصل اساسی انقلاب اسلامی یعنی اصل ظلم ستیزی و قیام علیه مستکبران عمل کردیم که با نصرت ها و امدادهای غیبی الهی همراه بوده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران به سخنان امام راحل مبنی بر حمایت از مستضعفان و قیام علیه مستکبران اشاره کرد و گفت: امروز پس از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی شاهدیم وعده ها و فرمایشات حضرت امام (ره) در حال تحقق است و می بینیم دشمنان اسلام و انقلاب چگونه به خاک مذلت نشسته و یکی پس از دیگری می نشیند و این را تکیه بر اصول انقلاب و پیروی از ولایت در حال وقوع است.
سردار جعفری به قدرت دفاعی بازدارنده جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و افزود: قدرت دفاعی بی نظیر بازدارنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه در عرصه پدافندی و موشکی یکی دیگر از عوامل غلبه جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی است که باید با همه توان نسبت به حفظ و ارتقاء این توانمندی بکوشیم.
وی از برخی چالش های جمهوری اسلامی در منطقه سخن گفت و افزود: ما باید برای مقابله با چالش ها در عرصه های بین المللی از دستاوردهای دفاعی و موشکی خود دفاع کرده و دستگاه دیپلماسی از طریق این قدرت بازدارنده، بهره برداری لازم را انجام دهد و با قدرت در عرصه های بین الملل حضور پیدا کند.
فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اغتشاشات دی ماه 96 از برخی سوء مدیریت ها به ویژه در عرصه فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: در همه کشورها، کنترل های لازم را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اتخاذ می کنند و نمی گذارند این فضا در اختیار دیگران و بیگانگان باشد.
سردار جعفری یادآور شد:‌ اما ما در داخل با این چالش مواجهیم که فضای مجازی و برخی شبکه های پیام رسان مورد استفاده مردم در اختیار و مدیریت ما نیست و این یک چالش و یک نقطه ضعف است که اگر تدبیر نشود، می تواند مجدداً بستر برخی تحرکات را ایجاد کند.
وی نیروی انسانی جوان، انقلابی و متعهد و نیز ذخائر و مواهب طبیعی جمهوری اسلامی را از فرصت های انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: اگر تفکر مدیریتی ناب انقلابی و اسلامی به عرصه اجرا راه یابد،‌ می توان با تکیه بر نیروی انسانی مستعد و دارایی های خدادادی کشورمان بر مشکلات غلبه کرد.
به گزارش ایرنا، چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با سخنرانی آیت الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری آغاز شد.
سیام**9103**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال