شکایت وکلا از ترامپ برای جلوگیری از انتقال سفارت آمریکا به قدس

تهران- ایرنا- گروهی از وکلای آمریکایی و غیرآمریکایی ارائه دادخواست شکایت از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دادگاه فدرال این کشور برای جلوگیری از انتقال سفارت واشنگتن از تل آویو به قدس اشغالی را آغاز کردند.

به گزارش امروز (سه شنبه) شبکه خبری الجزیره، 'گاندی امین' وکیل فلسطینی در این باره اعلام کرد که شکایت از ترامپ به شکل شخصی و در عین حال به صورت مشترک همراه با 'سمیر الجراح' وکیل اردنی و 'مارتین ماکین' وکیل آمریکایی مطرح خواهد شد.
وی افزود: ما در تلاش هستیم تا دادگاه فدرال آمریکا را مجبور به جلوگیری از انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس که مغایر با قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت است، نماییم.
'ما همچنین بر اساس قوانین بین المللی ،درخواست جبران خسارت های وارده به ساکنان مناطق مقدس فلسطین بر اثر انتقال سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی را مطرح می کنیم، زیرا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس هویت عربی اسلامی این شهر را سلب خواهد نمود و در مقابل به آن هویت صهیونیستی تبعیض آمیز اشغالگرانه می دهد.'
امین تاکید کرد: وکلای اشاره شده همچنین اقدام به جمع آوری امضای شمار زیادی از روحانیون درباره این مساله خواهند کرد تا طی ماه جاری یا اوایل آوریل (فروردین) شکایت خود را دادگاه تقدیم نماییم.
این وکیل فلسطینی و دو وکیل اردنی و آمریکایی پیش از این شکایات خود علیه خزانه داری آمریکا را به این دادگاه ارائه و اعلام کرده بودند که این خزانه داری نظارتی بر دریافت اموال و هدایای ارسال شده به شهرک های صهیونیستی در سرزمین های کرانه باختری اشغالی ندارد.
'صالح رافت' عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش نیز در این باره گفت: تشکیلات خودگردان فلسطین به زودی علیه 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا و 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دادگاه لاهه شکایت می کند.
ترامپ 15 آذر تصمیم خود مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس را اعلام کرد که با موج خشم و
اعتراض جهانی مواجه شد.
خاورم** 1453*1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال