کره جنوبی نمازخانه می سازد

پکن - ایرنا - دولت محلی سئول پایتخت کره جنوبی از ساخت سه نمازخانه کوچک برای توریست های کشورهای مسلمان از اردیبهشت سال 97 در این شهر خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از کره تایمز، دولت محلی سئول اعلام کرد برای ساخت سه نماز خانه کوچک مبلغ 200 میلیون وون (واحد پول کره جنوبی) با هدف جذب توریست مسلمان از کشورهای جنوب شرق آسیا و خاورمیانه اختصاص داده است.
بر اساس آمار سازمان ملی گردشگری کره جنوبی، تعداد بازدیدکنندگان جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه در سال 2016 از سئول به 985 هزار نفر رسیده است که در مقایسه با آمار 740 هزار نفری سال 2015 حدود 33 درصد افزایش داشته است.
بر اساس این آمار نسبت تعداد گردشگران مسلمان در کره جنوبی از سال 2014 میلادی در حال افزایش است به طوری که از 5.3 درصد در سال 2014 میلادی به 5.6 در سال 2015 و 5.7 درصد در سال 2016 رسیده است.
با وجود رشد روزافزون گردشگران مسلمان در کره جنوبی به ویژه سئول، تعداد نمازخانه های این کشور هم اکنون 78 مورد است که بیشتر آنها هم در مساجد، دانشگاه ها یا بیمارستان های شهرستان ها واقع شده اند و دسترسی گردشگران به انها مشکل است.
بر اساس این آمار تنها 14 مرکز مذهبی در سئول وجود دارد که سه مورد آنها در نقاط توریستی است و بقیه در دانشگاه ها و بیمارستان ها واقع شده اند.
قرار است این نمازخانه ها به صورت جداگانه برای مردان و زنان احداث شوند و در هر نمازخانه نیز قران گذاشته شود.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال