موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی تاکید کردند؛

پاسخگو نبودن در سانحه هواپیما و مشکلات مسکن از دلایل استیضاح آخوندی

تهران - ایرنا – موافقان استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پاسخگو نبودن در سانحه هواپیما، مشکلات مسکن، نبود نظارت بر سیستم ناوگان هوایی و ریلی را از مهترین دلایل این استیضاح اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علیرضا بیگی نماینده تبریز در جلسه علنی نوبت عصر امروز سه شنبه مجلس نخستین سخنران موافق استیضاح وزیر راه و شهرسازی بود.
بیگی در موافقت با این استیضاح گفت: عدم توانایی در مواجه با بحران های موجود در سیستم حمل و نقل کشور، عدم پاسخگویی مناسب به مردم، عدم نظارت بر سیستم ناوگان هوایی و ریلی از مهمترین دلایل اسیضاح وزیر ر اه و شهرسازی است.
وی افزود: ما هنوز وزیر راه و شهرسازی را مقصر حادثه قطار مشهد – سمنان می دانیم، در آن حادثه 50 نفر جان خود را از دست دادند ولی در آن قطار حتی یک چکش هم نبود که مردم بتوانند جان خود را نجات دهند.
نماینده مردم تبریز در ادامه به برخی از حوادث دیگر اشاره کرد و گفت: ما از بعد از حادثه قطار شاهد حوادثی مانند زلزله، بارش های فراوان و سانحه هواپیما بودیم. در این زمینه مردم حس می کنند اقدامات لازم صورت نگرفته است.
بیگی ادامه داد: در حوزه مسکن ما هنوز طرح جامع مسکن نداریم و بافت های فرسوده ما نیز احیا نشده است.
وی گفت: وزیر راه از مسکن اجتماعی سخن می گوید ولی هنوز یک مسکن اجتماعی هم ایجاد نشده است. وضعیت بافت های فرسوده ما بسیار بلاتکلیف است و مشخص نیست که به کجا خواهد رفت.
بیگی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: شما با زد و بند وزیر شده اید، چرا مردم باید تاوان ناکارآمدی شما را بدهند.
نادر قاضی پور به عنوان موافق استیضاح عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی در جلسه علنی بعد از ظهر امروز گفت:امروز مجلس از باب نظارت استیضاح وزیر راه و شهرسازی را انجام می دهد. ملت امروز ناظرعملکرد ما نمایندگان است و برای سومین بار استضاح آخوندی را مطرح می کنیم در قاموس حکومت علی همیشه حق با مردم است.
وی با طرح این سوال که چرا حشر و نشر شما با سرمایه داران و اغنیاست اگرچه حلال است اظهار کرد:سخن بر سر این است در حکومت علوی کارگزاران و مسئولان نه خود باید اهل اشرافی گری باشند (اقای جهانگیری) و نه با چنین کسانی مراوده داشته باشند. اشرافی گری ویروسی بسیار خطرناک است که همگان و خصوصا مسئولان حکومتی باید از آن اجتناب نمایند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مبارزه و برخورد سخت حضرت امیرالمومنین با حرام خواران و متعدیان به بیت المال اظهار کرد:ایشان به مالک اشتر می نویسد اگر کسی از نزدیکانت خیانتی روا داشت و به بیت المال مسلمانان دست درازی کرد او را به خواری بکش و داغ خیانت به او بزن. یعنی او را به مردم معرفی کن آبروی او را بریز تا مایه عبرت دیگران شود.
قاضی پور با بیان اینکه اگر مدیریت صحیح باشد کشاورزان اصفهان به علت عدم مدیریت برخی ها ماه هاست تجمع دارند افزود: بحث امروز ما شرکت های بی شمار و پیمانکاری های حضرتعالی، خانواده محترمتان و شرکای شما نیست بحث امروز ما حلال و حرام بودن و ویلای لواسانات است.
وی گفت: آیا درست است احداث آن ویلا با احداث ساختمان با احداث بهارستان همزمان بوده آیا این مسئله مناسبتی دارد.می گویند میلگردها تریلی تریلی وارد محوطه مجلس می شد چون پیمانکار و ناظر هر دو متعلقین به نزدیکان شما بود و میلگردها به لواسانات می رفت آیا حضرتعالی وزیر مسکن و شهرسازی بودید جواب بدهید.
نماینده مردم ارومیه در مجل شورای اسلامی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی گفت: حضرت امام(ره) نیز درباره خوی اشرافی گری مسئولین دولتی اظهارات محکمی داشتند که خالی از لطف نیست و فرمودند آن روزی که دولت توجه به کاخ پیدا کرد آن روز باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم.
وی ادامه داد:آقای روحانی آن روز که رئیس جمهور از خوی کوخ نشینی بیرون برود و به کاخ نشینی شمال تهران توجه کند آن روز انحطاط برای خود و کسانی که با او تماس دارند پیدا می شود.آن روز که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند آن روز است برای این کشور باید فاتحه بخوانیم شما
قاضی پور افزود:یک موی شما را به همه کاخ نشینان، آنهایی که در این انقلاب هیچ فعالیتی نداشته اند بلکه کارشکنی هم می کردند الان هم هر مقدار می توانند می کنند یک موی شما را به همه ترجیح می دادیم.آیا رواست با چنین اوضاعی از کاخ نشینی و لواسان نشینی آمده عده ای مست قدرت زمام امور قدرت را در دست بگیرند بالاخره روزی می رسد ظالم به سزای اعمالش برسد.
این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد:ملت عدالت می خواهد اتاق بزرگ وزیر نمی خواهد، ملت کار می خواهد. همین خوی اشرافیگری باعث شده وزیر تولید خارج را به تولید داخل ترجیح دهد آن زمان که ریل های با آن جنس بی کیفیت از هندوستان وارد شد. تولید ذوب آهن اصفهان افول کردهمین نشان می دهد وزارت راه وشهرسازی به جای اهمیت به جان مظلومین و مستضعفان به پول بادآوردهای آقازاده ها فکر می کند، تولید ملی فلج می شود و کارگران بیکار می شوند
وی خاطرنشان کرد: آقای آخوندی به عنوان وزیر راه توانسته اعتماد مردم درباره اعمال را کسب کند چرا وقتی قرار شد کابینه ژنرال های پیر اموال خود را به قوه قضائیه بدهد ایشان ابتدا نداده است.
قاضی پور افزود:ما در برابر جان باختگان قطار مشهد- تبریز تاریخ کشته شدگان جاده ای و سقوط هواپیما مسئول هستیم یا نیستیم. هنوز خانه های عزا دیده حوادث جاده ای سقوط هواپیما و قطارمشهد- تبریز داغ دیده هستند هنوز زلزله زدگان سرپل ذهاب در چادر زندگی می کنند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حال حاضر کارنامه آخوندی آغشته به خون کسانی هست که مظلومانه قربانی بی تدبیری ایشان و کارمندان و مدیران ایشان شده است فارغ از هر گونه جناح بندی سیاسی زمان آن است با دیدن کارنامه خون آلود وزارت راه اجازه ادامه مسیر را ندهیم؛ این همه بی تدبیری دور از شان ملت شریف است . نباید اجازه داد ایشان ادامه کار دهد.
وی ادامه داد:آقای آخوندی مسکن مهر را پنج سال است نگه داشته است. اگر ایشان کلنگ می زد در عرض پنج سال مسکن مهر را تمام می کرد نه اینکه منافع ملی را تخریب کرد. آقای آخوندی اول گفتید می خواهیم هر سال 600 هزار واحد مسکونی احداث کنیم و مسکن اجتماعی مطرح کردید ؛ در طول پنج سال آجری روی آجر مسکن کارگران و مظلومان قرار ندادید چون اعتقادی به کارگران و مظلومین ندارید.
این نماینده اصولگرای مجلس گفت:کارگران ساختمان بیکار شدند زیرا شما باعث شدید رکود حاکم شود. کارگران بیکار شوند. سال 95 بدترین آمار 15 ساله در تولید مسکن بود. کمترین آمار تولید مسکن بود چرابه کاهش حجم دولت اقدام نکردید و چرا اصل 44 را اجرا نکردید

**نماینده ملایر: آقای وزیر یک بار برای همیشه به مردم توضیح دهید
احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر هم با بیان این که صرفا مبتنی بر قسمی که خوردیم و تعهد اخلاقی که به مردم دادیم اینجا حاضر هستیم، خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: این سومین بار است که جنابعالی به مرحله استیضاح می رسید لازم است کمی تامل فرمایید چه اشکالی در کار است که وکلای ملت با وجود زحمت هایی که کشیدید، سه مرتبه اقدام به استیضاح شما کرده اند؟ شنیده می شود خود حضرتعالی هم خیلی علاقه ای به ادامه کار ندارید و شنیده ها حکایت از استعفاها دارد. چرا وزارتخانه با وزیری که انگیزه کار و اهتمام ندارد کارش را دنبال کند؟
وی افزود: طبق آمار، 12 هزار میلیارد تومان بدهکاری به پیمانکاران و 240 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام دارید در حالی که بودجه شما 5هزار و 200 میلیارد تومان است. چگونه این خلا را باید پر کرد؟
آزادیخواه خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شاید در ذهن شما این جواب باشد که مقصر آقای وزیر نیست و دولت باید پول دهد و آقای دکتر نوبخت منابع مالی را باید تامین کند. این وظیفه وزیر مربوطه است؛ برود جذب منابع و اعتبار کند و یا اگر می داند در دولت و کشور پول، سرمایه گذار خارجی و امکان فاینانس وجود ندارد به مردم قول ندهد و پروژه ای را کلنگ نزنیم.
وی افزود: آقای وزیر! مردم نباید منتظر بمانند بر اقدامی که سالهاست نشد و هنوز هم چشم دوخته اند فرجی اتفاق بیافتد و هنوز نیفتاد. مسکن مهر به عنوان یک پدیده بی نظیر البته دارای اشکالات متعدد ، برای خانه دار شدن مردم مظلوم، کم درآمد و حاشیه نشینان شهری در سال 1386 ایجاد شد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: شما فرمودید در مسکن مهر فقط به کمیت توجه شده؛ می خواهیم به کیفیت توجه کنیم. کو کیفیت؟ به مردم پاسخ دهید. گفتید دولت در حال بررسی مسکن مهر است که ادامه دهد یا نه . این بررسی به نتیجه ای منتج شد؟ چشم مردم به نتیجه ، تصمیم گیری و تدبیر شما و همکارانتان خشک شد.
وی افزود: گفتید غرض شخصی نداریم و طرح های آغاز شده دولت های قبلی را به پایان می رسانیم. به پایان نرساندید. ساکنان مساکن مهر از شما مطالبه گری می کنند. آیا زیرساخت ها برای آنها مهیا و امکانات ایجاد شد؟ یا ناموس مساکن مهر باید مسیرهای طولانی صبح زود در سرما و گرما طی کنند تا بچه کلاس اولی را به مدرسه ببرند.
آزادیخواه گفت: گفتید علاوه بر امتیازهای آب و برق و برق، مساکن مهر باید از دیگر امکانات مانند مدرسه و بیمارستان بهره مند شود. آیا این کار را کردید؟ آیا خبر دارید بسیاری از ساکنان مسکن مهر در آرزوی یک مرکز درمانی به سر می برند؟ فضای سبز پیشکش.
وی اضافه کرد: گفتید باید صندوق تشکیل شود. هر کسی برای خانه دار شدن هر چقدر سپرده بگذارد. 6 تا 7 برابر تسهیلات می دهیم. این تسهیلات کجاست؟ مردم ! اگر گرفتید بگویید که وکلای شما امروز استیضاحشان را کنار بزنند. گفتید جایگزین مساکن مهر مسکن اجتماعی می آوریم؛ کجاست؟ امروز 300 نفر از وکلای ملت از اقصی نقاط کشور اینجا جمع هستند. کدام شهر مسکن اجتماعی ایجاد شد بگویید که ما بدانیم.
نماینده مردم ملایر گفت: بعد از سقوط هواپیمای یاسوج و کشته شدن بیش از 60 نفر که پیکرهایشان هنوز در ارتفاعات دنا است. رهبری با صراحت فرمودند آیا اولویت اول خرید هواپیماها بود یا نه؟ یک سقوط انجام شد، همه مردم عزادار شدند. 15هزار و 900 نفر سالانه در جاده ها کشته می شوند. کجای کار هستیم؟
وی افزود: قراردادهای خرید هواپیماها که در گزارش 6 ماه برجام توسط کمیسیون امنیت منتشر شد. از 200 فروند هواپیمای بوئینگ، ایرباس و ای تی آر به غیر از 7 فروند ، 193 فروند کجاست و چه شده اند؟
آزادیخواه افزود: گزارش مراجع قانونی و رسمی حکایت دارد. حدود 16هزار نفر تلفات جانی در جاده ها داریم. نمی خواهم بگویم همه تقصیر به عهده وزیر راه است. همه دستگاه ها مقصرند، خودتان بگویید تقصیر شما چند درصد است؟
وی اضافه کرد: خانواده هایی که داغدار شده اید! حرف دل شما را به یکی از فرزندان انقلاب می گوییم. در بارش های اخیر روزی که قرار بود به کلیات بودجه 97 رای دهیم هزاران نفر از هموطنان در مسیرهای منتهی به تهران در برف گیر کردند و 30نفر از نمایندگان 8 تا 10 ساعت در برف گیر کردند. اما از 30 کیلومتری تهران تا سر اتوبان یک مشت نمک را شاهد نبودیم. چرا همکاران شما اقدام نکردند؟ زن و بچه مردم برای قضای حاجت در بین برف در اوج سرما گیر کرده بودند. آنها ناموس ما بودند و ما وکیل آنها بودیم. چرا تذکر ندادید؟ خوشبینانه این است که همکاران توان نداشتند. من شائبه عمد را هم دور از انصاف نمی دانم.
وی افزود: جناب وزیر در ابلاغ های انتصاباتی افرادی را حکم زدید که در بیش از 5شرکت هم عضو و بازنشسته بودند. جوان هایی که لیسانس مرتبط دارید از ما نپرسید چرا برای ما کار ایجاد نمی شود؟ شما بازنشسته ها را به کار گرفتید و این خلاف قانون است.
نماینده مردم ملایر گفت: کاری به منزل مسکونی و لواسان ندارم اما یک بار برای همیشه برای مردم توضیح دهید.

**آخوندی جان مردم را فدای جایگاه خود کرده است
احمد مرادی نماینده مردم سنندج در مجلس نیز در موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: عاملی که باعث استیضاح شد، سوگندی است که در راستای استیفای حقوق ملت ایران یاد کرده ام.
وی با بیان اینکه نمایندگان ملت حافظ منافع مردم هستند، گفت: متاسفانه آقای آخوندی جلسات بسیار کمی با نمایندگان برای بررسی مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کرده است و بیشتر قول و قرارهای خود در زمان رای اعتماد را فراموش کرده است.
مرادی ادامه داد: آخوندی بجای فدای جان خود برای مردم، مردم را فدای جایگاه خود کرده است، درحالیکه وی مسئول مستقیم اتفاقات ریلی، دریایی، زمینی و هوایی است.
وی خاطر نشان کرد: عدم توانایی آخوندی در کنترل سیستم حمل و نقل را شاهدیم. لذا با بروز همه مشکلات فراوان در حوزه راه و مسکن نمایندگان تصمیم جدی خود را باید بگیرند، چون در برابرخدا و در برابر مردم مسئول هستند.

**جاده های کشور به جاده مرگ تبدیل شده است
محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان به عنوان موافق استیضاح وزیر راه وشهرسازی گفت:جاده های کشور به جاده مرگ تبدیل شده است؛هرچند قطعا این فقط در همت وزیر نیست وباید دولت همت کند واعتبارات بخش راه را به شکل جهشی وبه گونه ای تدبیر کند که کم و کاستی های چند ده ساله کشور را در بخش راه جبران کند.
عثمانی با اشاره به اینکه چه بسا وزیر راه وشهرسازی هم از این موضوع گله مند باشند، افزود:کشته شدن سالانه 17 هزار نفربه عنوان سرمایه ملی درجاده ها اگر ارزش اقتصادی آن را محاسبه کنیم بیش از بودجه سالانه دولت به این بخش خواهد بود .
وی ادامه داد: توزیع اعتبارات بخش راه بر اساس چانه زنی است ومتاسفانه در این حوزه عدالتی در کار نیست که باعث عدم توازن در پروژه ها در سطح کشور شده است و آنان که قدرت لابی گری بالایی دارند مورد توجه وآنهایی که همراه وزیر هستند مورد بی مهری قرار می گیرند.
نماینده موافق استیضاح وزیر راه وشهرسازی با اشاره به عدم رعایت آسفالت راههای روستایی براساس شاخص های منطقه ای، گفت:دربرخی استانها وشهرستانها ظریب پوشش آسفالت راه روستایی بیش از 90 درصد ودر بخش شهرستانها کمتر از 35 درصد است واین تفاوت باعث ایجاد شکاف ونارضایتی و مسایلی در کشور می شود که از این بلندگو قابل بیان نیست .
عثمانی افزود: در حوزه مسکن چه کار خاصی انجام شده است. به رغم همه مشکلات اجرایی مسکن مهر حداقل باعث شد طیف قابل توجهی از مردم که هرگز به مسکن دست پیدا نمی کردند، صاحب مسکن شوند ولی دولت تدبیر که قرار بود مسکن اجتماعی را جایگزین نماید بعد از 5 سال غیر از سکوت چه اقدامی انجام داده است .
وی با بیان اینکه طرح های جامع شهری با مشکلات جدی روبروست، گفت:متاسفانه زمین های بایری که هنوز ساخته نشده براساس رانت به محدوده شهرها اضافه می شوند اما لکه های جمعیتی که دهها سال است ساخته شده اند ولی چون مدافع و زمین خالی ندارند و جزء مستضعفین هستند آنها را به محدوده اضافه نکرده اند که عین بی عدالتی است .
نماینده موافق استیضاح وزیر راه وشهرسازی با اشاره به موضوع نظارت در بخش مسکن ، گفت: دستور دادید کارکنان شهرداری اجازه نقشه نداشته باشند؛ تحسین می کنیم ولی شورای روستایی که دسترسی به شهر نداشته ودرعمران شهری جایگاه ندارد و حق جلسه هم نمی دهید تنها ممر درآمدی آن را می بندید که این خلاف منش دولت وتدبیر است .
عثمانی اظهارداشت:عدم رعایت در طرح های هادی روستایی از دیگر موضوعات و مشکلات است چراکه هر نماینده ای بیشتر سئوال کند بیشتر طرح تخصیص می دهید وروستاهای بیشتری را برایشان زیر این طرح پوشش می دهید ولی نمایندگان همراه دولت متاسفانه مورد کم توجهی قرار می گیرند .
وی افزود: به موجب قانون باید محدوده طرح های هادی روستای هر 10 سال یکبار بازنگری شوند ولی بنیاد مسکن جلوی کار را گرفته است .
عثمانی اضافه کرد: امروز کشور نیاز به تحول دارد وباید موتور محرک کشور بکار بیافتد وشرایط فعلی که به روحانی رای دادند این سطح از کار وتحرک هرگز در حد انتظارات مردم نیست ووزیران شما هستند که باید با تحرک بخشی در حوزه های عمرانی و اقتصادی باعث ایجاد فضای بهتری شوند .

**سوالات ما از وزرا در مجلس خیلی کارآمد نیست
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عدل هاشمی‌پور نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس نیز که به عنوان موافق استیضاح وزیر راه و شهرسازی سخنرانی می کرد، گفت: ملت ایران به دلیل بصیرت و فرهنگ بالای خود همه اقدامات مجلس را زیر نظر دارند و امروز هم می‌پرسند که سوال‌های ما از وزرا برای استیضاح خیلی کارآمد نیست و به این فکر می‌کنند که پشت پرده چه چیزی وجود دارد.
هاشمی ‌پور با بیان اینکه ملت ایران به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای بصیرت معنوی و فرهنگی بالایی است که تمامی امور را رصد می‌کند، ادامه داد: آنها از ما می ‌پرسند که آیا وقت آن نرسیده برای رفع مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری جوانان تصمیم قاطعی گرفته شود؟ و ما اکنون قرار است وزیری را استیضاح کنیم که چهار سال و نیم در این وزارتخانه مسئولیت داشته است. با نگاهی به عملکرد او این نتیجه حاصل می‌شود که آقای آخوندی در این جایگاه مهم و با ماموریتی بسیار خطیر عملکرد نارسایی داشته است که ناکارآمدی و بی‌علاقه گی او را همه می‌توانند به خوبی ببینند.
نماینده کهگیلویه و بهمئی با مخاطب قرار دادن وزیر راه و شهرسازی گفت: آقای آخوندی شما رای می آورید پس لطفا پاسخگو باشید. من هرگونه برخورد غیراخلاقی را محکوم می‌کنم و بنده در صحبت‌هایم غیر از صداقت چیزی نمی‌گویم. حرف بنده آن است که آقای آخوندی توانمندی لازم و احساس مسئولیت کافی برای وزارت راه و شهرسازی را ندارد. مردم ما به وزیر شجاع و با صداقت نیاز دارند تا امور را سامان بخشد.
وی با بیان اینکه نمایندگان اگر از راه‌ های قانونی و نظارتی خود استفاده نکنند نمی‌توانند برای حل مشکلات امیدی داشته باشند، اظهار داشت: وقتی حادثه‌ای رخ می‌دهد شاهدیم که افراد در رده‌های بسیار پایین مقصر شناخته می‌شوند که نمونه بارز آن در سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج است که در نهایت خلبانی که کشته شده مقصر شناخته شده است.
هاشمی پور تصریح کرد: به نظر بنده بهتر است با یک بلدوزر، دنا را صاف کنید تا هواپیماها به سلامت عبور کنند و دیگر دنبال مقصر نگردید.
وی خاطر نشان کرد: با نهادینه شدن فرهنگ پاسخگویی هر کس که دارای توانمندی باشد می تواند در مسئولیت خود بماند و افراد ناکارآمد خودشان کنار می‌ روند نه اینکه بعد از بروز هرگونه اتفاقی شاهد عذرخواهی باشیم.
هاشمی‌ پور افزود: در حادثه سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج، حرف‌های زیادی زده شده است ولی خودتان را جای خانواده‌هایی بگذارید که دست، پا و سر عزیزان دلشان را با گونی به پایین کوه منتقل می‌کنند. چه کسی‌ می‌خواهد جوابگوی آنها باشد؟ در جلسه صبح آقای ربیعی رای آورد که امیدواریم در ادامه کار موفق باشد. آقای آخوندی شما هم رای می‌آورید که امیدوارم در ادامه کار پاسخگوی مردم باشید.

**برای استیضاح وزیر راه و شهرساز انگیزه جناحی و سیاسی وجود ندارد
داریوش اسماعیلی نماینده سروستان در موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: بنده از این استیضاح هیچ انگیزه حزب و جناحی ندارم حتی تاکنون یک درخواست شخصی از وزیر نداشته ام. من در طول این سال ها از دولت حمایت کرده ام ولی در این موضوع نمی توانم از دولت حمایت کنم.
نماینده مردم سروستان اضافه کرد: آقای آخوندی وزیر جدیدی نیست که در دولت کار نکرده باشد و بخواهد اشتباهی کند، وی 5 سال است که در این دولت کار کرده چرا با این حال این اقدامات را انجام داده است.
اسماعیلی یادآورشد: متاسفانه وزیر راه و شهرسازی پرشتاب تر از گذشته اشتباهات خود را ادامه داده است. اشتباهات در حدی بود که ما به نتیجه رسیدیم که وی باید استیضاح شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: چرا وزیر راه و شهرسازی برای حادثه سانچی یا هواپیما حتی یک عذرخواهی هم نکرد. این استیضاح فقط مربوط به سقوط هواپیما نیست. موارد متعدد زیادی دارد.
اسماعیلی اظهار کرد: بنده به عنوان یک همکار دانشگاهی برای آقای آخوندی ارزش قائلم ولی اینها باعث نمی شود که ضعف های وی را نگویم.
وی اضافه کرد: در قوانین مادر و برنامه ششم توسعه احکام خوبی برای توسعه حمل و نقل وجود داشت ولی متاسفانه این احکام بر زمین مانده است.

** انتظار داشتیم فراکسیون امید تا آخر بماند
احمد امیرآبادی نماینده قم نیز در موافقت با این استیضاح گفت: پرچمدار این استیضاح فراکسیون امیدی ها بودند. ما انتظار داشتیم آنان تا آخر بمانند ولی متاسفانه انصراف دادند.
وی اضافه کرد: امروز ما ماندیم و این استیضاح و کسانی که از استیضاحشان انصراف دادند. امروز مجلس در حال استیضاح شدن است نه وزرا و مانند همیشه خلبان مقصر می شود و ضعیف کشی می کنیم.
امیرآبادی تصریح کرد: اگر فردی استعفا هم بدهد وی را در جاهای جدید به کار می گمارند.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: من نمی خواهم از تمام وقتم استفاده کنم زیرا آن را بی فایده می دانم. امروز پیامکی از یک فراکسیون برای برخی نمایندگان آمده که آخوندی را استیضاح نکنید و به وزیر رای مثبت دهید.
امیرآبادی اضافه کرد: این استیضاح رای نخواهد آورد و مطرح کردن آن موضوعیتی ندارد.
نماینده قم در مجلس در ادامه نامه ای را به نمایندگان نشان داد و عنوان داشت: این نامه گردش کاری است که آقای جابری انصاری در 24 اسفند 94 به آخوندی داده است و در این نامه از آخوندی می خواهد به برخی از قضات خانه ای را بدهد تا آنان نیز هوای آخوندی را داشته باشد.
امیرآبادی توضیح داد: من اخیر با این قضات تماس گرفتم و گفتم آیا این آپارتمان ها را گرفته اید که آنان گفتند قبل از عید 96 به ما پیشنهاد دادند که این آپارتمان ها را بگیریم ولی ما گفتیم شرافت قضات بالاتر از این آپارتمان ها است.
وی در ادامه خطاب به آخوندی اضافه کرد: این چه کاری است که می کنید و چرا با این موارد موافقت می کنید.
سیام**2021****9314**9121**1449 **6984

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال