رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

مساله فریب چند دختر در موضوع حجاب، از آمریکا نشات می گیرد

تهران - ایرنا - رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: اساس قضیه فریب چند دختر در مخالفت با حجاب، از کشورهای استکباری مثل آمریکا و اروپا نشات می گیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز شهید افزود: دست هایی در کار است که ارزش هایی که عزیزان شما (خانواده های شهدا) برای آن ارزش ها از جان گذشتند، را زیر پا بگذارند، شما ملاحظه می کنید این روزهایی که گذشت یک دختر فریب خورده، بلند می شود و حجابش را سر چوب می کند و مثلا به این وسیله از حجاب اظهار بیزاری می کنند.
وی اظهار داشت: این از کجا آب می خورد، این دختر گول خورده است و به قول رهبر معظم انقلاب اسلامی، اصلا چیز مهمی هم نیست؛ البته اینها (کشورهای استکباری آمریکا و اروپایی ها) عداوت و دشمنی شان با نظام اسلامی ریشه دار است و بعد از اینکه جوانان ما اینچنین در رابطه با حفظ و حراست از نظام مقدس شان با جان دفاع می کنند ناراحت هستند.
وی ادامه داد: این روزها ما به ماه رجب و ایام اعتکاف نزدیک می شویم، ببینید در ایام اعتکاف چه کسانی شرکت می کنند؛ موجی از جوانان می آیند و مساجد و معابد پر می شود. این اقبال نسل جوان به اسلام و انقلاب البته کاری به شیعیان انگلیسی ندارم، با آنها کاری نداریم.
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی اضافه کرد: خوشبختانه اقبال مردم به ویژه جوانان به دین و دیانت خوب است.
وی اضافه کرد: باید اقرار کنم و می دانم بسیاری از ما چنین شرایطی را داشته اند مانند خود من، متاسفیم که جوانی مان را در آن رژیم گذراندیم، امروز جوانان کشور را که می بینیم اهل نماز شب، دعا و گریه، شب زنده داری هستند و یعنی جوان در یک خانواده پنج نفره، پدر، مادر و همسر و همه را متحول می کند و این از خواص جبهه است.

* کلمه شهید از تقدس خاصی برخوردار است
وی اظهار داشت: در دنیا اعم از مسلمان و غیرمسلمان کلمات و اسامی دارند که از تقدس خاصی برخوردار است به عنوان نمونه در جامعه اسلامی اگر به کسی بگویند مجتهد دارای ارزشی است و یک تقدس خاصی دارد و در جوامع هم کلماتی مانند ظالم و قاتل ناپسند است اما در میان همه جوامع اسلامی یک کلمه که برای همه مردم مسلمان یک ارزش خاصی دارد، کلمه شهید است.
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی معتقد است شهید برخوردار از یک تقدس است و در همه جوامع اسلامی ارزشمند است، چون کسانی هستند که خدمات بزرگی ارائه داده اند و سزاوار تقدیر هستند اما در مقابل شهید خیلی ارزش شان پایین تر است چون شهید از جان خودش مایه گذاشت و به هیچ کس مدیون نیست و همه مدیون او هستند.
وی تصریح کرد: اگر بخواهیم مثال عینی آن را بزنیم در کشور ما آمار شهدایی که از جان مایه گذاشتند بالای 230 هزار نفر هستند و تعدادی از آنها دو شهید، سه شهید، چهار شهید و حتی پنج شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده اند و اگر امروز ما آرام و با خیال راحت برای تکریم خانواده های شهدا نشسته ایم، این مساله مرهون خون این شهداست.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: اگر شهدا فداکاری در جبهه های جنگ و در مبارزه با ضد انقلاب های داخلی و چه در دفاع از حرم اهل بیت (ع) نمی کردند، چنین چیزی امکان نداشت بر همین اساس همه مدیون شهدا هستند.
وی با بیان اینکه شهید زنده است و دارای امتیازاتی است، اظهار داشت: یکی از این امتیازات این است که شهید از سوال و جواب در قبر استثنا شده است البته همه ما پس از مرگ باید سوالاتی را جواب بدهیم، دیگر امتیاز شهید این است که همه کسانی را از دنیا می روند او را غسل و کفن می کنند اما شهید استثناست و وقتی به شهادت می رسد با همان جامه خون آلود و لباس آغشته به خون، بدون غسل دفن می شود.
محمدی گلپایگانی با بیان اینکه سلام رهبر معظم انقلاب را خدمت همه شما ابلاغ می کنم، اضافه کرد: یکی از برنامه های ثابت حضرت آقا دیدار با خانواده های شهدا چه در منزل و چه اینکه به حضور خانواده های شهدا می رود و در واقع هفته ای چند بار با این خانواده ها ملاقات می کند و بدون خبر قبلی هم به منزل شهدا می رود و اخیرا به منزل شهید علی اندرزگو رفتند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی هنگامی که با خانواده یا پدر و مادر شهید می نشیند گل از گل شان می شکفد و بهترین لحظات عمرش را این دیدارها می داند، برای اینکه اهمیت کار شهید را می داند.
وی تصریح کرد: وظیفه دولتمردان ما این است که هر جا هستند نسبت به خانواده شهدا به دیده احترام نگاه کنند. حتی مادر یا پدری که چند فرزندش شهید شده است با روحیه ای بالا صحبت می کنند و می گویند همه فدای اسلام و رهبری و اصلا حاضر نیست اظهار ناراحتی کند، خانواده های شهدای ما این است.
وی یکی دیگر از امتیازات شهید را این دانست و گفت: به شهید حق شفاعت داده می شود و شهید می تواند روز قیامت بایستد و بگوید من بدون پدر، مادر، همسر و هرکس دیگر به بهشت نمی روم. دست هرکس را بخواهد می گیرد و با خودش به بهشت می برد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری به بیان خاطره ای از دیدار مقام معظم رهبری با خانواده ای که دو شهید داشته است، پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب از مادر این شهید سوال کرد خاطره ای از شهدای خود دارید، گفت پسر دومم که شهید شد من او را در عالم رویا دیدم و از او احوالپرسی کردم که چطور هستی، خوش می گذرد که گفت ما در در آسمان چهارم تعدادی هستیم در خدمت حضرت عیسی مسیح (ع) و روزی که حضرت صاحب الزمان (عج) ظهور کند ما که در خدمت ایشان هستیم به زمین خواهیم آمد و در خدمت حضرت صاحب الزمان (ع) و در کنار عیسی و مسیح خواهیم بود و این را خواص هم نمی دانند که یکی از یاران امام زمان (عج)، حضرت عیسی مسیح (ع) است.
وی تصریح کرد: حالا آن شهید در آن عالم به مادرش این گونه می گوید البته مادر شهید سواد آنچنانی نداشت ولی این را برای حضرت آقا توضیح دادند.
وی به خانواده های شهدا گفت: افتخار کنید که شما فرزند، همسر یا پدرتان را از دست نداده اید شما سرمایه گذاری برای روز مبادایتان کرده اید.
مراسم بزرگداشت روز شهید امروز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران در محل تالار اندیشه حوزه هنری و با تجلیل از تعدادی از خانواده های شهدا برگزار شد.
اجتمام ** ٧٢٦٨*3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال