تقدیر از 11 پایان نامه برتر علوم انسانی با محوریت تولید و اشتغال

تهران-ایرنا- نخستین جشنواره ملی قدردانی از رساله ها و پایان نامه های برتر علوم انسانی در زمینه تولید و اشتغال روز سه شنبه با معرفی 11 برگزیده و شایسته تقدیر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، در آخرین روزهای سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی تقدیر از پایان نامه ها و رساله های برتر علوم انسانی در زمینه تولید و اشتغال را برگزار کرد.
این جشنواره که قرار است از این پس یا تشکیل دبیرخانه دائم آن دو سال یکبار برگزار شود، از مهرماه گذشته برای دریافت پایان نامه هاو رساله های مرتبط که در بازه زمانی 86 تا 96 نوشته و دفاع شده اند فراخوان داد.
دبیر علمی این جشنواره در مورد آثار دریافت و جست و جو شده توسط دبیرخانه گفت: جست و جوی یکهزار اثر ، احصای بیش از 400 اثر و رسیدن حدود 100 اثر در موضوعات مختلف به دست دبیرخانه بود.
دکتر سمیه توحیدلو ادامه داد: کار داوری آثار با همت کمیته علمی و حدود 30 داور برگزیده از دانشگاه های مختلف در دو نوبت یکبار داوری عمومی و بار دیگر داوری نهایی انجام شد.
وی تاکید کرد: پایان نامه ها در 4 کارگروه اصلی شامل مدیریت، اقتصاد، حسابداری و کارگروه علوم اجتماعی، ارتباطات و کارگروه تاریخ، جغرافیا، هنر و تربیت بدنی و کارگروه فلسفه، ادبیات، زبانشناسی و الهیات بررسی شده اند.
توحیدلو گفت: در هر 4 کارگروه آثار مهمی به دست ما رسید که بعضی مستقیم موجب تولید و اشتغال شده و برخی زمینه را برای آن فراهم می کردند.
وی توضیح داد: بر اساس داوری ها 11 اثر منتخب شد؛ یک نفر در مقطع دکتری برگزیده، 5 نفر در مقطع دکتری شایسته تقدیر و 5 نفر در مقطع ارشد شایسته تقدیر شناخته شدند که علاوه بر جوایز نقدی از حمایت های معنوی صندوق حمایت از پژوهشگران و نوآوران برای انجام پژوهش های بیشتر یا اجرای دوره فوق دکتری برخوردار خواهند شد.

*منتخبان
احسان سلطانی فر با رساله دکتری تدوین چارچوبی جهت تحلیل فرصت کسب و کار ایران و فرانسه دانش آموخته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران به عنوان فرد برگزیده شناخته شد.
همچنین مرتضی طاهری اردلی در رشته زبانشناسی از پژوهشگاه علوم انسانی ک مطالعات فرهنگی، سیدامیرحسین طیبی ابوالحسنی از دانشگاه شهید بهشتی، حمید سجادی در رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران، مهدی دهقانی در رشته مدیریت دانشگاه سمنان و مهتا بذرافکن از دانشگاه شیراز در رشته علوم اجتماعی شایسته تقدیر برای رساله های مقطع دکتری معرفی شدند.
افزون بر این، محمد فرزانه از دانشگاه تهران در رشته اقتصاد، فاطمه خوشنویسان از دانشگاه صنعتی اصفهان، مهدی معدنچی زارع در رشته مدیریت از واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد سیدامیرحسین طیبی ابوالحسنی از دانشگاه شهید بهشتی و حسنعلی محسنی از دانشگاه امام صادق (ع) در مقطع کارشناسی ارشد شایسته تقدیر معرفی شدند.
در پایان مراسم همچنین از اساتید برتری که در زمینه راهنمایی تولید و اشتغال دانشجویان را راهنمایی کرده اند و از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تقدیر شد.
علمی**9157**2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال