نوبخت: (بخش 1)؛

اعتبار طرح های عمرانی امسال، 79 درصد رشد یافت

تهران - ایرنا - سخنگوی دولت گفت: دولت سال 1396، 33 هزار و 454 میلیارد تومان به طرح های عمرانی اختصاص داد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 18 هزار و 643 میلیارد تومان بود 79 درصد رشد یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در آخرین نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران با ارائه گزارشی از پرداخت ها افزود: 17 هزار و474 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی تا تاریخ 19 اسفند ماه امسال به 26 هزار و 678 به واحدهای تولیدی بخش خصوصی پرداخت شد.
وی ادامه داد: میزان پرداختی جاری از ابتدای سال 96 تاکنون ۲۰۹ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۸۴ هزار میلیارد تومان بود ۱۴ درصد رشد نشان می دهد.
سخنگوی دولت یادآور شد: رشد اقتصادی در ۹ ماهه امسال با احتساب نفت ۴.۴ درصد و بدون نفت ۴.۷ در است که توزیع رشد از سه بخش اقتصادی تشکیل می شود که در بخش کشاورزی یک درصد و در بخش صنعت ۳.۱ درصد و خدمات هفت درصد رشد داشته ایم.
نوبخت با بیان این که کسری بودجه نداریم ولی عدم تحقق وجود دارد، گفت: پیش بینی بودجه موضوعی نیست که انتظار داشته باشیم و ممکن است سئوال شود چکار می کنید که پیش بینی درست درنمی آید؟ واقعیت این است که هر سال تلاش می کنیم براساس منابع واقعی بودجه را ببندیم و مصارف را تنظیم کنیم .
وی افزود: ولی بنا به هر دلیلی مجلس تشخیص می دهد که سقف بودجه را افزایش دهد البته این حق مجلس است ودر بودجه سال گذشته که لایحه دولت 319 هزار میلیارد تومان بود مجلس آن را به 346 هزار میلیارد تومان افزایش داد .
وی ادامه داد: واژگانی که استفاده می کنیم ممکن است موجب تشویش شود بنابراین عدم تحقق با کسری بودجه تفاوت دارد.
سیام**1053**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال