پس از 3 ماه تلاش راهداران؛

گردنه عسل کشان کوهرنگ بازگشایی شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری از بازگشایی گردنه سخت گذر «عسل کشان» در شهرستان کوهرنگ پس از 3 ماه تلاش راهداران خبر داد.

احمد جمشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردنه عسل کشان که روستای سرآقاسید را به شهر چلگرد متصل می کند، نخستین بار با تلاش راهداران باز و تردد در آن امکان پذیر شد.
وی ادامه داد: این محور که از آذرماه سال جاری تاکنون به دلیل بارش های سنگین برف بسته بود، پس از گذشت سه ماه تلاش شبانه روزی بازگشایی شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این بازگشایی زودهنگام نخستین بار است که در این مسیر رخ می دهد، افزود: این محور همه ساله در اردیبهشت ماه بازگشایی می شد.
به گزارش ایرنا با بازگشایی این مسیر، خدمات رسانی به حدود 5 هزار خانوار در روستاهای اطراف و 3 هزار نفر از عشایر کوچرو تسهیل می شود.
گردنه عسل کشان در محور بازفت چهارمحال وبختیاری به مسجد سلیمان در استان خوزستان قرار دارد و هرساله گردشگران بسیاری از خوزستان و لرستان از این مسیر تردد می کنند.
چندی است که مطالعات حذف گردنه سخت گذر عسل کشان به عنوان یک نقطه حادثه خیر در دست اجراست.
طول مسیر ارتباطی چلگرد تا سرآقاسید حدود 37 کیلومتر است، چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در حدود 90 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
7363/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال