استاد دانشگاه: فرهنگ غنی ایرانی را در جشن چهارشنبه سوری متجلی کنیم

تهران - ایرنا - استاد دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است، فرهنگ غنی ایرانی را باید با برپایی جشن چهارشنبه سوری خجسته و سالم متجلی کنیم.

قربانعلی تنگ شیر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تاکید بر پاسداشت طبیعت گفت: حفظ طبیعت یکی از مرام های خوب ایرانیان است زیرا در ایران باستان، خاک، آب، هوا و آتش مقدس شمرده می شدند.
وی افزود: ایرانی راستین طبیعت را ارج می نهد و باید کمک کرد که علاقه به طبیعت را در نونهالان ایرانی تثبیت کرد و همواره مورد مراقبت قرار داد.
سردبیر گروه اقتصاد وهنر روزنامه راه مردم تاکید کرد: برای پاسداشت طبیعت هیچ چاره ای جز آموزش نیست زیرا ایرانیان مردمانی هستند که در رفتار و کردار اعتدال را دنبال کرده اند، از این رو مرزشکنی نباید در مراسم ها و آیین های کهن و فرهنگی مانند چهارشنبه سوری و نوروز وجود داشته باشد که شادی مردم را به غم تبدیل کند.
تنگ شیر در عین حال تاکید کرد: باید با آرامش و صبر به جوانان آموخت که شب چهارشنبه سوری به مانند همه شب ها تمام می شود ولی عواقب، آسیب ها، سوختگی ها و مشکلات بعدی آن برای افراد بجای خواهند ماند که باید یک عمر افسوس آن را خورد که چرا چنین شد.
به گفته وی، آسیب های ناشی از اعمال و رفتار خطرناک و صدمات ناشی از استفاده مواد محترقه و منفجره خطرناک فقط گریبان فرد آسیب دیده را نمی گیرد و تاثیر آن در جامعه نمایان خواهد شد.
عضو هیت مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی ایران تاکید کرد: همه باید در برپایی چنین آیین های به نام بلند ایران بیاندیشیم و پیوندها را استوار سازیم.
تنگ شیر افزود: باید در برپایی جشن های آیینی رفتار فرهنگی و انسانی داشت و از رفتارهای نکوهیده پرهیز کرد.
فراهنگ ** 1355 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال