مسکو: نیروهای تحت حمایت آمریکا با داعش درسوریه همکاری می کنند

مسکو - ایرنا - معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای مسلح تحت حمایت آمریکا در سوریه با گروه تروریستی داعش همکاری می کنند.

به گزارش ایرنا، 'آلکساندر فومین' روز دوشنبه در گفت وگو با روزنامه کراسنایا زویوزدا (ستاره سرخ) ارگان وزارت دفاع روسیه گفت: گروه های مسلح مورد حمایت آمریکا با تروریست های داعشی ارتباط دارند و با آنها همکاری می کنند.
وی افزود: این اقدامات تحت سرپرستی و کنترل نظامیان آمریکایی در سوریه انجام می گیرد.
مقام روس با بیان اینکه مقاصد آمریکا قابل درک است، اظهار داشت: نیروهای تحت کنترل آمریکا در سوریه با ستیزه جویان همکاری می کنند و این اقدامات ادامه دارد.
فومین گفت: آمریکا برای تجزیه سوریه تلاش می کند هرچند که مقام های آمریکایی ادعا می کنند به حفظ تمامیت ارضی این کشور پایبند است.
معاون وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد: واشنگتن روحیه جدایی طلبی اقلیت های قومی سوریه را تشدید می کند.
وی یادآوری کرد: کاخ سفید در اواسط ماه ژانویه اعلام کرد که در شمال سوریه از گروه های مسلح کرد نیروی مسلح مرزبانی تشکیل می دهد.
فومین گفت: آمریکا با گروه های مسلح اقلیت های قومی در سوریه بازی مشخص می کند و در همین حال از ایجاد محدوده امنیتی تحت کنترل گروه های مسلح سخن می گوید که براساس برخی اطلاعات شمار آنها به 40 هزار نفر می رسد.
وزیر خارجه روسیه، به تازگی آمریکا را به تلاش برای تجزیه سوریه متهم کرد و گفت: قطعنامه آتش‌بس خطاب به همه طرفین مناقشه است و نه تنها دمشق، ولی متاسفانه آمریکا و اروپا این مسئله را نادیده می‌گیرند.
«سرگئی لاوروف» در کنفرانس مطبوعاتی، از رویکرد کشورهای عربی درباره سوریه ابراز تاسف کرد چرا که به گفته وی همه کشورهای غربی حاضر نیستند تا برخوردی صادقانه در قبال اوضاع سوریه داشته باشند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین با اشاره به اینکه برخی کشورها، از جمله آمریکا تلاش دوباره‌ای را با هدف تقسیم خاک سوریه آغاز کرده اند، گفت: ما از طریق منابع خبری مختلف اطلاعات زیادی بدست آورده ایم که گروه کوچکی که آمریکایی‌ها در زمینه مساله سوریه تشکیل داده اند، نقشه تجزیه کشور مستقل سوریه و تقسیم آن به بخش‌های کوچکی را در سر دارند.
شبک**اروپام*391* 1346**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال