35 هزار تن کشمش ملکان به خارج از کشور صادر شد

تبریز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ملکان در استان آذربایجان شرقی گفت: بیش از 35 هزار تن کشمش امسال تاکنون از این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.

حسن علیوند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این مقدار نسبت به سال های پرمحصول بیش از 35 هزار تن کاهش داشته است، افزود: کشمش صادراتی از نوع کالیفرنی و تیزآبی است.
وی، سرمازدگی و بلایای طبیعی را از جمله عوامل کاهش شدید تولید انگور و پایین آمدن صادرات امسال اعلام کرد.
علیوند خاطرنشان کرد: کشمش صادراتی ملکان که بیش از 60درصد صادرات محصولات باغی و زراعی استان را شامل می شود به کشورهای حاشیه خلیج فارس، روسیه، اوکراین، آلمان، انگلیس، کشورهای آفریقایی، ارمنستان و چند کشور آسیایی صادر می شود.
وی ارزش صادرات این میزان کشمش به خارج از کشور را بیش از 3 هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: کاهش تولید این محصول موجب شده قیمت آن نسبت به سال گذشته به بیش از دو برابر افزایش یابد.
مدیر جهاد کشاورزی ملکان افزود: کشمش ملکان از لحاظ کیفیت رتبه اول کشور را دارد که در بازارهای خارجی مشتریان خوبی داشته و از جایگاه مناسبی برخوردار است.
شهرستان ملکان با 11هزار هکتار باغ انگور و با تولید 260 هزار تن از این محصول در استان رتبه اول و در کشور رتبه سوم را دارد.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در 155کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.
7228/6132/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال