پایگاه داده ظرفیت های تولید و تجارت راه اندازی شد

تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی پایگاه ظرفیت های تولید و تجارت شامل داده های مرتبط با مجوز همه فعالیت های بخش های مرتبط خبر داد.

به گزارش یکشنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، این پایگاه بر اساس سیاست‌های کلی نظام به ویژه سیاست های نظام اداری (ابلاغ شده رهبر معظم انقلاب)، منشور حقوق شهروندی، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و آیین نامه های مرتبط با قانون، سیاست های کلان دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای شفاف سازی اطلاعات و سرمایه گذاری در بخش های مختلف این حوزه در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.
تا پیش از راه اندازی پایگاه، عموم مردم برای دستیابی به این اطلاعات باید به طور حضوری به بخش های مختلف وزارت در سطح ستاد یا سازمان های استانی مراجعه می کردند.
بخشی از اطلاعات نیز به صورت مستقل در هر سامانه (سامانه های تخصصی وزارت) قابل دسترس بود.
برای شفاف سازی و تسهیل دسترسی به اطلاعات، پایگاه ظرفیت های تولید و تجارت به صورت داده های تجمیع شده همه بخش ها در درگاه وزارت راه اندازی شده، بنابراین قابلیت دسترسی به اطلاعات بدون مراجعه و حضور در بخش های مختلف وزارت، برای عموم ذینفعان فراهم شده است.
در این پایگاه داده های مرتبط با مجوزهای صنعتی، معدنی و صنفی قابل دریافت بود و بزودی داده های مرتبط با کارت های بازرگانی نیز منتشر می شود و در اختیار عموم قرار می گیرد.
دسترسی به این پایگاه از طریق بخش اطلاعات و آمار درگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت به نشانی www.mimt.gov.ir امکانپذیر است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9186*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال