استعلام اصالت و کیفیت تجهیزات نظارت تصویری امکان پذیر شد

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران از رونمایی سامانه استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری از جمله دوربین های مدار بسته خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «صادق فیض آبادی» روز یکشنبه در نشستی خبری، با اشاره به فعالیت غیرقانونی برخی شرکت ها در زمینه های تجهیزات نظارت تصویری (دوربین مدار بسته)، اظهار داشت: تجهیزات نظارت تصویری به منظور ارتقای امنیت به کار گرفته می شود و نمی توان از شرکت های غیرقانونی، انتظار ارتقای امنیت داشت.
وی افزود: در سامانه استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری، مدل های مختلف این تجهیزات از نظر «حوزه کارآمدی»، «سطح امنیت» و همچنین «انتقال تصویر» سطح بندی شده اند و مردم قبل از خرید این تجهیزات، می توانند با مراجعه به پایگاه این سامانه به نشانی اینترنتی www.egovahi.ir نسبت به اصالت آن اطمینان پیدا کنند.
فیض آبادی در پاسخ به ایرنا مبنی بر اینکه این طرح فقط مختص تهران است یا کل کشور می توانند از آن بهره مند شوند، گفت: اگرچه حوزه فعالیت اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی، در تهران تعریف شده است، اما فعالیت این سامانه به تهران محدود نمی شود.
وی کارکرد استفاده از این سامانه را جلوگیری از تخلف ذکر کرد و گفت: در برخی موارد مشاهده شده که مشخصات واقعی دستگاه با مشخصات اعلامی تولید کننده مطابقت ندارد و شکایت هایی در این زمینه مطرح می شود؛ از همین رو سامانه الکترونیکی استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری راه اندازی شد که همه مشکلات را حل می کند.
فیض آبادی ادامه داد: در این راستا آزمایشگاه هایی تاسیس شده و بررسی های لازم را در مورد تجهیزات انجام می دهد.
وی افزود: با استفاده از این سامانه، تقلبی یا اصل بودن تجهیزات نظارت تصویری را شناسایی کرده و امکان انتخاب، خرید مناسب، دقیق، کاربردی و در عین حال امکان مقایسه این تجهیزات بر اساس نتایج مورد تایید مرجع رسمی را برای مردم فراهم می کند.
فیض آبادی اضافه کرد: سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری، ابزاری برای اطلاع از اصالت، کارآمدی، امنیت و کیفیت تجهیز نظارت تصویری است که با این کار امکان رقابت برای تولیدکنندگان داخلی نیز به خوبی فراهم می شود.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9189*2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال