والیبال زنان ایران در تدارک میزبانی یک تورنمنت بین المللی

تهران- ایرنا- «صدیقه کعبی زاده» نایب رئیس زنان فدراسیون والیبال، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته بدنبال این هستیم که تیرماه امسال میزبان یک تورنمنت بین المللی برای والیبال زنان در کشور باشیم.

کعبی زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص انتخاب بازیکنان تیم ملی والیبال زنان پیش از انتخاب کادر فنی این تیم افزود: متاسفانه امسال رقابت های لیگ برتر دیر تمام می شود و با توجه به کمی وقت برای آماده سازی تیم ملی، لازم بود بازیکنان سریع تر انتخاب شوند و به امید خدا تا پایان سال کادر فنی این تیم نیز معرفی خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه تمرینات تیم ملی از نیمه دوم فروردین ماه با اردوهای انتخابی آغاز خواهد شد، اضافه کرد: پیش تر گفته بودم که با پایان لیگ، فراخوان تیم ملی با استفاده از بازیکنان سه رده سنی جوانان، امید و بزرگسالان اعلام خواهد شد اما با توجه به کمی وقت نفرات برتر این سه رده را با کمک مربیان حاضر در لیگ برتر، ناظران مسابقات و مربیانی که در گذشته به عنوان کادر فنی تیم ملی فعالیت کرده و مسابقات این فصل را نیز از نزدیک دنبال کرده بودند، به اردوی تیم ملی دعوت کردیم.
نایب رئیس فدراسیون والیبال گفت: کادر فنی تیم ملی تا پایان سال معرفی می شود و کادر فنی از مجموع این نفرات برترین ها را انتخاب و اردوهای تیم ملی با حدود 19 بازیکن پیگیری می شود .
وی شاخص انتخاب بازیکنان را فراتر از فنی عنوان کرد و افزود: برای یک بازیکن خوب و حرفه ای تنها یک بازیکن فنی خوب ملاک نیست بلکه در کنار مهارت های تکنیکی و تاکتیکی یک بازیکن باید اخلاق مدار و منظم باشد تا بتواند مسیر رشد و پیشرفت را به خوبی طی کند.
این مدیر ورزشی با اشاره به جوانگرایی در تیم ملی گفت: متاسفانه برخی از همکاران در انتخاب کلمات واژه های درستی در این زمینه به کار نمی گیرند که من از تمام آنان می خواهم دقت بیشتری در صحبت های خود داشته باشند و دیگر اینکه بالاترین بازیکنان تیم ملی والیبال زنان در سال های اخیر 28 سال سن داشته یا دارد که این سن زیادی در دنیای حرفه ای و قهرمانی نیست .
کعبی زاده اضافه کرد: اگر چه جوانگرایی و استفاده از بنیه زیاد ورزشکاران جوان می تواند قدرت و سرعت تیم را افزایش دهد، اما یک تیم حرفه ای نیاز به بازیکنان با تجربه دارد تا تجربه همراه با انگیزه و قدرت با هم موفقیت تیم را رقم زنند.
وی در خصوص تورنمنت بین المللی والیبال زنان به میزبانی ایران نیز گفت: استان اردبیل برای برگزاری این تورنمنت آمادگی خود را اعلام کرده است و ما با توجه به اینکه بدنبال تدارکاتی برای تیم ملی والیبال زنان و افزایش توانمندی این تیم برای حضور آنان در کاپ آسیا هستیم می خواهیم یک تورنمنت با حضور پنج تا شش تیم را در ایران میزبانی کنیم.
کعبی زاده گفت: علاوه بر تیم ملی ایران، به احتمال زیاد تیم والیبال دختران جوان (زیر 19 سال ) به عنوان تیم ملی ب و تیم هایی از جمهوری آذربایجان، قزاقستان و ترکیه نیز در این رقابت ها حضور دارند .
وی با بیان اینکه این تیم ها باید از نظر فنی در سطحی بالاتر و بهتر از تیم ملی والیبال ایران باشند، گفت: حتی اگر یک تیم باشگاهی به طور مثال یک تیم باشگاه از ترکیه برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کند، قطعا از سوی فدراسیون والیبال پذیرفته می شود.
به گفته کعبی زاده، با توجه به اینکه رقابت های والیبال کاپ اسیایی زنان در شهریور ماه 97 و مسابقات جام باشگاه های آسیا که مرداد ماه آتی برگزار می شود ، بهترین زمان برای برگزاری تورنمنت بین المللی تیرماه سال آینده خواهد بود.
این مسئول والیبال زنان در مورد جذب مربی خارجی نیز گفت: قطعا جذب مربی خارجی برای تیم ملی والیبال زنان جزو برنامه های فدراسیون هست اما باز یادآوری می کنم که با توجه به کمی وقت فعلا کادر فنی بومی است اما کار پیدا کردن مربی خارجی را به جد دنبال می کنیم.
وی اضافه کرد: همه می دانند مربی تراز اول والیبال زن در دنیا زیاد نیستند، اما سوابق ها را بررسی خواهیم کرد تا بتوانیم یکی از بهترین ها را در کنار تیم ملی داشته باشیم .
به گزارش ایرنا ، پنجشنبه (17 اسفندماه ) فدراسیون والیبال اسامی 37 والیبالیست را برای حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال زنان اعلام کرد.
این نفرات قرار است در نیمه دوم فروردین ماه سال 96 در اردوی انتخاب حضور یابند تا کادر فنی تیم ملی نزدیک به 20 تن از برترین نفرات را به اردوهای آمادگی تیم ملی دعوت کند.
اسامی نفرات دعوتی به شرح زیر است:
پاسور: شبنم علیخانی، الهام فلاح، فرانک بابلیان، سمانه سیاوشی، سارا اخلاقی، ریحانه داور پناه، مریم کامیابی و سونیا پرواز
قطر پاس: مائده برهانی، مهتاب رحمانی، ندا چملانیان، فاطمه صفری، سوگند سلیم و آیتک سلامت
دریافت کننده قدرتی: مهسا کدخدا، فاطمه امینی، نرگس شریفی، منصوره عباسی، فرزانه زارعی، مهسا صابری، فاطمه عنایت، مونا آشفته و فاطمه حسنی
سرعتی: سودابه باقر پور، مینا روستا، تهمینه درگزنی، زهرا شیری، شکیلا صدری، مهتا یحیی پور، سوگند حق پرست، زهرا باقری و هانیه محتشمی پور
لیبرو: زهرا بخشی، نگار کیانی، فرزانه مرادیان، کامینه محصلی و هاله متقیان
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال