ترکمنستان آماده برگزاری انتخابات پارلمانی می شود

رقابت 284 نامزد برای 125 کرسی مجلس ترکمنستان

باکو - ایرنا- ترکمنستان با 284 نامزد برای 125 کرسی ،آماده برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس ملی این کشور می شود که قرار است در تاریخ 25 مارس - پنجم فروردین -برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، کمیسیون دولتی برگزاری انتخابات و همه پرسی در ترکمنستان، ضمن تآئید این مطلب تصریح کرد که 284 نامزد انتخابات مجلس ششم این کشور که به طور رسمی تائید صلاحیت شده اند، تبلیغات خود را در سراسر این کشور آغاز کرده‌اند.
براساس این گزارش، نامزدهای انتخابات مجلس ترکمنستان از اقوام،مشاغل و اقشار مختلف این کشور و از میان کارکنان نهادهای دولتی، غیردولتی و اجتماعی بوده و از سوی احزاب سیاسی، گروه های مردمی حمایت می شوند و نام نویسی آنها براساس قوانین و مقررات ترکمنستان در جو کاملا شفاف و آزاد انجام شده ‌است.
این گزارش می‌افزاید که اقدامات تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس ترکمنستان از رسانه‌های جمعی محلی و نیز ملاقات‌های آنها با هواداران تا تاریخ 23 مارس سال جاری میلادی(2018) ادامه خواهد یافت.
کمیسیون دولتی انتخابات ترکمنستان همچنین اعلام کرد که در کنار ناظران ملی جمعی کثیری از ناظران خارجی و بین‌المللی نیز به این انتخابات دعوت شده اند که گروهی از ناظران از سازمان کشورهای «همسود» هم اکنون در ترکمنستان به سرمی‌برند و مراحل مختلف برگزاری انتخابات مجلس ترکمنستان را نظارت می‌کنند.
این گزارش می‌افزاید که هم زمان با انتخابات نمایندگان مجلس ششم ترکمنستان انتخابات نمایندگان شورای محلی،نمایندگان مجلس مصلحت خلق ونیز انتخابات نمایندگان شوراها این کشورنیز برگزارخواهد شد.
برگزاری انتخابات پارلمان ترکمنستان درحالی است که انتخابات مجلس پنجم این کشور درتاریخ 15 دسامبرسال 2013 برگزارشد.
پارلمان ترکمنستان برای جمیعت بالغ بر 6 میلیون نفری این کشور ،دارای 125 نماینده بوده وعالی‌ترین ارگان قانونگذاری این کشور می‌باشد و هر پنج سال یکبار انتخابات این مجلس برگزار می‌شود.
آساق **1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال