دبیرکل حزب همدلی مردم تهران:

توسعه حضور زنان درعرصه های مدیریتی مسکوت مانده است

تهران - ایرنا - دبیرکل حزب همدلی مردم تهران تاکید کرد: با وجود تاکید مقام عظمای ولایت بر توسعه حضور زنان در عرصه های مدیریتی، این امر همچنان مسکوت مانده و از زنان تحصیلکرده و خوش فکر و توانمند بدرستی استفاده نشده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب همدلی مردم تهران، احمد نبوی روز چهارشنبه در بخشی از بیانیه ای بمناسبت روز زن افزود: این حزب با تاکید بر تلاش در انتخاب و بکارگیری زنان در سطوح مختلف مدیریتی و تکریم ارزشمندی های این عنصر بی بدیل خلقت، در موضوع مشاغل خانگی بانوان خانه دار و در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، برنامه ای دارد که در آینده ای نزدیک تقدیم دولت خواهد کرد.
وی در بخشی دیگر از این بیانیه با استناد به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب افزود: مقام معظم رهبری معتقدند، اگر کسی با استناد به بینش اسلامی بخواهد زن را از کار علمی محروم کند، از تلاش اقتصادی باز دارد یا از تلاش سیاسی و اجتماعی بی‏نصیب سازد، به خلاف حکم خدا عمل کرده است. زنان به قدری که توان جسمی و نیازها و ضرورت‏هایشان اجازه می‏دهد می‏توانند در فعالیت‏ها شرکت کنند.
نبوی افزود: ایشان می فرمایند: 'زن هر چه می‏تواند، تلاش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کند، شرع مقدس، مانع نیست؛ البته چون از لحاظ جسمانی، ظریف‏تر از مرد است، لذا ضرورت‏هایی دارد. تحمیل کار سنگین بر زن، ظلم به زن است؛ اسلام این را توصیه نمی‏کند؛ چنان که منع هم نمی‏کند.
وی تاکید کرد: سازمان زنان حزب همدلی مردم تهران(همت) با ادای احترام به مقام زن بویژه زن مومن، انقلابی، حق خوی، حق جو و حق شناس، بر این امر ثابت قدم ایستاده است که شایستگی ها و توانمندی های زنان ایران زمین بیش از توجهاتی است که تاکنون به توانمندی های مدیریتی و اعتباری آنها شده است.
سیام**6984**1553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال