رییس دانشگاه هنر:مطالبات مالی دانشجویان خارج از اختیارات دانشگاه است

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه هنر تهران درباره تجمعات اعتراض آمیز امروز و این هفته دانشجویان این دانشگاه گفت: مطالبه حذف شهریه ترم های سنوات اضافه بر حد مجاز مربوط به قانون وزارت علوم و خارج از اختیارات دانشگاه است.

غلامرضا اکرمی چهارشنبه در پاسخ به این سئوال خبرنگار فرهنگی ایرنا که عکس العمل وی نسبت به مطالبات دانشجویان معترض چگونه است، توضیح داد: هزینه بیش از هشت ترم در دوره کارشناسی و چهارترم در کارشناسی ارشد در بودجه دانشگاه دیده نشده و حذف آن نیاز به تغییر قانون دارد که ما این درخواست دانشجویان را به وزارتخانه منعکس کرده ایم.
او اضافه کرد: ما بر حسب اختیاراتی که داشتیم شهریه و هزینه های رفاهی دانشجویان سنوات اضافه را به نصف تقلیل دادیم اما برای کاهش بیشتر نیاز است با وزارتخانه هماهنگ شویم.
اکرمی درباره تعطیلی نشریات دانشجویی و جشنواره ها نیز گفت: تعطیلی در کار نیست اما به دلیل مضیقه مالی دانشگاه انتشار برخی نشریات یا برگزاری جشنواره ها به تاخیر افتاده است.
رییس دانشگاه هنر درباره اعتراض دانشجویان به اساتید سطح علمی پایین نیز این امر را منوط به نظرسنجی از خود دانشجویان دانست و توضیح داد: در پایان هر ترم تحصیلی دانشجویان فرم ارزیابی مربوط به تک تک استادان را پر می کنند و تاکنون نتیجه ارزیابی ها نشان داده که نمره هیچ استادی از خط قرمز این ارزیابی عبور نکرده است.
وی گفت: اگر استادی بر اساس ارزیابی دانشجویان از خط قرمز تعیین شده عبور کند در چند مرحله به آن استاد تذکر داده می شود و حتی قابلیت اخراج نیز وجود دارد.
اکرمی تصریح کرد: دانشجویان به سوال های فرم ارزیابی اعتراض داشتند و من در نشست هایی که با آنها داشتم درخواست کردم سوال های پیشنهادی خود را ارایه دهند تا در شورای اصلاح دانشگاه مطرح شود.
او درباره برخورد های تند از سوی حراست دانشگاه با دانشجویان تاکید کرد: تاکنون برخورد حراستی نداشته ایم و تا زمانیکه مطالبات دانشجویان بحق بوده و اعتراضات آرام باشد حراست برخورد نخواهد کرد.
یکی دیگر از اعتراضات صنفی دانشجویان که امروز آن را در تجمع خود مطرح کرده بودند برکناری معاون دانشجویی این دانشگاه و انتصاب معاون جدید به این سمت بود که رییس دانشگاه درباره این عزل و نصب گفت: این امر بر اساس اختیارات مدیریتی انجام شد با این توضیح که امسال انتخاب روسای دانشکده ها با آرای اساتید هر دانشکده بود بر همین اساس نیز سید حسن سلطانی به ریاست یک دانشکده انتخاب شد و مطابق اختیارات قانونی خود فهمینه میرزا حسین را به سمت معاونت دانشجویی منصوب کردم.
اکرمی ادامه داد: این اعتراض دانشجویان وارد نیست چون اگر معاون جدید یا هر مدیر دیگری در دانشگاه در انجام وظایف خود اشکالی داشته باشد من باید به وزیر پاسخگو باشم.
او درباره خواست دانشجویان مبنی بر انتصاب شخصی از جنس هنر به ریاست دانشگاه هنر گفت: این تصمیم بر عهده وزیر علوم است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه هنر نیز به خبرنگار ایرنا گفت: یک یا چند دانشجوی معین که شامل سنوات گذشته ها نیز هستند با دگرگون جلوه دادن واقعیت ، تعدادی دانشجو را دور خود جمع کرده و برای لحظاتی حرکاتی انجام و فیلم و عکس هایی نیز گرفته می شود اما این تنها یک نمایش چند دقیقه ای بوده است.
علی اکبر جعفری خواه افزود: برخی موارد مطرح شده از سوی دانشجویان در واقع مطالبات خود آنها نیست، در پشت پرده تعدادی از اعضای هیات علمی دانشجویان را به سمتی هدایت می کنند تا از قبل اعتراض دانشجویان فرصتی برای آنها در پست های مدیریتی باز شود. مثلا خود این اصطلاح که دانشجویان رییس دانشگاهی از جنس هنر مطالبه کرده اند نشان می دهد که این خواسته از درون هیات علمی بیرون آمده است.
جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران امروز نیز در اعتراض به برخی از مشکلات آموزشی، رفاهی و صنفی در دانشکده کاربردی دانشگاه هنر تجمع کردند.
دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به مشکلاتی نظیر کیفیت پایین تدریس اساتید، حذف نشریه‌های دانشجویی، مشکلات عمرانی دانشکده‌ها، کمبود تجهیزات و امکانات کارگاه‌ها و افزایش شهریه‌های دانشجویان شبانه‌ و نیز سنوات اضافه معترض بودند.
آنها امروز به نشانه اعتراض، به نرده‌های درب ورودی دانشکده روبان سیاه رنگ بستند.
رییس این دانشگاه روز دوشنبه گذشته با دانشجویان معترض دیدار رو در رو داشت.
فراهنگ** 9338** 1823

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال