اعتصاب سراسری در نوارغزه

تهران- ایرنا- اعتصاب کارمندان مراکز وادارات دولتی در نوارغزه از جمله بخش های بهداشت، آموزش و دستگاه قضایی امروز ( دوشنبه)در پاسخ به درخواست اتحادیه کارمندان و در اعتراض به نادیده گرفتن حقوق آنها از سوی دولت وفاق ملی فلسطین برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه ، این اعتصاب سراسری دومین اعتصاب اعتراض آمیز در نوار غزه در ماه جاری میلادی است.
'خلیل حماده' سخنگوی اتحادیه کارمندان غزه گفت: این اعتصاب ادامه اقدامات اعتراض آمیز کارمندان در غزه است تا دولت وفاق ملی فلسطین حقوق کامل آنان را پرداخت کند.
وی افزود: کارمندان غزه از پنج ماه قبل تاکنون فقط 40 درصد حقوق خود را دریافت کرده اند واعتصاب امروز به دلیل تداوم پرداخت نشدن حقوق آنها وخانواده هایشان از سوی دولت وفاق ملی فلسطین است.
کارمندان غزه یک بخش از حقوق خود به ارزش هزار شیکل ( 250 دلار) را ماهانه از وزارت دارایی غزه که متولی جمع آوری مالیات درغزه است، دریافت می کنند.
رسیدگی به پرونده کارمندان سابق عضو جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) که شمار آنها بالغ بر 40 هزار شهروند ونظامی است از مسائل حل نشده میان دو جنبش حماس وفتح است.
جنبش فتح وتشکیلات خودگردان فلسطین خواستار پیروی کامل حماس از دولت الحمد الله به ویژه در بخش امنیت و اداری هستند و در مقابل حماس خواستار جایگزینی کارمندان خود در ساختار دولت شده است.
حماس و فتح یکدیگر را متهم می کنند که مسئول تحقق نیافتن آشتی ملی فلسطینی هستند.
خاورم** 1453 ** 1324

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال