اعتصاب سراسری پرستاران در ایتالیا

رم - ایرنا - در پی فراخوان اتحادیه های کاری، پرستاران امروز(جمعه ) در سراسر ایتالیا در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت و افزایش دستمزدها، دست به اعتصاب زدند.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا از رم، پرستاران در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت و برای بهبود شرایط کاری، افزایش دستمزدها وارد میدان شده و فعالیت امروز بسیاری از درمانگاه ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و رادیولوژی ها نیمه متوقف شده و به تعویق افتاده است.
توجه نکردن دولت به این بخش که سال ها است تحت شرایط کاری و حقوقی نامناسب فعالیت می کند، منجر به پایین آمدن کیفیت کاری می شود و نیاز به جایگزینی نسل جدید پرستاران نیز است.
اتحادیه های کاری دلیل برگزاری اعتصاب وتظاهرات سراسری امروز پرستاران را عدم توجه دولت به درخواست آنان خوانده و پیش نویس قراردادهای جدید را شرم آور دانستند.
در بیانیه اتحادیه های کاری خوانده می شود: هدف از اعتصاب و تظاهرات امروز مخالفت با قرارداد کنونی که بدتر از قبلی، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر حقوقی است، می باشد. پرستاران امروز برای تضمین یک کار آبرومند دست از کار کشیده اند.
به گفته اتحادیه های کاری، ایتالیا تا سال 2021 میلادی با کمبود 63 هزار پرستار مواجه خواهد شد در حالی که بیماران مزمن و غیر خودکفا 3 درصد افزایش پیدا می کنند.
گفتنی است که قراردادهای جدید بخش بهداشت ایتالیا مربوط به بیش از 500 هزار شاغل از جمله پرستاران (280 هزار ) می شود.
اروپام**461**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال