مشاور وزیرکشور: همه باید اقتصاد مقاومتی را باور کنند

ارومیه - ایرنا - مشاور وزیر کشور در امور توسعه مناطق گفت: همه ارکان حکومت باید اقتصاد مقاومتی را باور کنند و صادر کننده را جهادگر اقتصادی بدانند.

به گزارش ایرنا، علی عبدالعلی زاده روز پنجشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه و تولیدکنندگان برتر آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه صادرکننده باید در خط مقدم جبهه اقتصادی و حکومت پشتیبان آن باشد، افزود: مقررات صادرات باید با همکاری اتاق بازرگانی در چارچوب اقتصاد مقاومتی بازنویسی شود.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی با هدف تبدیل اقتصاد کشور از ' برون زای درون گرا ' به ' درون زای برون گرا ' تدوین شده است، ادامه داد: برای دستیابی به اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی باید توسعه صادراتی مورد توجه جدی قرار گیرد و میزان صادرات از واردات بیشتر باشد.
رئیس کارگروه واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی و وزیر پیشین مسکن و شهرسازی اظهار کرد: صدا و سیما که مسئولیت فرهنگ سازی و آموزش اقتصاد مقاومتی را بر عهده دارد در زمینه اقتصاد مقاومتی قوی عمل نکرده است.
عبدالعلی زاده با تاکید بر گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی از تریبون های مختلف، افزود: برخی از تریبون ها در شهرهای مختلف کشور به فرصت بیان سخنان تند نسبت به کشورهای دیگر تبدیل شده و مسئولان را برای هم افزایی و همکاری سازنده با کشورها با مشکل جدی رو به رو کرده است.
به گفته وی، برای دستیابی به توسعه صادرات باید در وهله نخست به بازاریابی، قیمت گذاری، خدمات پس از فروش، توان صادرکننده و پیشینه واحد صادرکننده در بازار بین المللی توجه جدی شود.
وی با اشاره به اینکه صادرکننده باید توان گفت و گو و تسلط بر دانش روز را داشته باشد، اضافه کرد: برخورداری از پیشینه حضور در بازار جهانی، شناخت فضای رقابتی، آشنایی با بازارهای جهانی، شناخت مقررات ملی و بین المللی و کسب مهارت شخصی و سازمانی از دیگر ویژگی های صادرکننده ایده آل است.
عبدالعلی زاده همچنین با تاکید بر اینکه توسعه صادرات باید خواست ملی باشد، افزود: ایجاد ارزش افزوده باید به فرهنگ جهادی تبدیل شود و صادرکننده به عنوان جهادگر اقتصادی شناخته شود.
آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه و تولیدکنندگان آذربایجان غربی امروز /پنجشنبه/ در اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد و در این برنامه 19 صادرکننده استانی برگزیده شد و سه صادرکننده نیز شایسته قدردانی شناخته شدند.
7129/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال