استاد دانشگاه امیرکبیر پژوهشگر برگزیده سال در حوزه انرژی شد

تهران- ایرنا- پروفسور گئورگ قره پتیان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان پژوهشگر برگزیده کشور در حوزه انرژی را کسب کرد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، براساس بررسی های صورت گرفته از سوی انجمن انرژی ایران، پروفسور گئورگ قره پتیان طبق اطلاعات مربوط به انتشارات الزویر/elsevier بیشترین آمار ارجاع مقالات را میان دانشمندان ایرانی در حوزه انرژی به خود اختصاص داده است.
بر همین اساس چهارمین کنفرانس فناوری و مدیریت انرژی انجمن انرژی ایران از وی به عنوان پژوهشگر برگزیده سال کشور در حوزه انرژی تقدیر شد.
این ارزیابی برای اولین بار در کشور و از سوی انجمن انرژی ایران صورت گرفته و این انجمن با اهدا لوح سپاس از تلاش‌های این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای اهداف عالی علمی، پژوهشی و فرهنگی کشور و پیشبرد دانش انرژی کشور تشکر و قدردانی کرده است.
پروفسور قره‌پتیان که مدتی معاونت پژوهشی پژوهشگاه نیرو را بر عهده داشته، یکی از شخصیت‌های ممتاز علمی کشور در حوزه‌ برق و انرژی است.
وی در سال‌های اخیر پژوهش‌های زیادی در زمینه ریزشبکه ها، شبکه‌های هوشمند، انرژی‌های تجدیدپذیر، ذخیره‌سازها و زمینه‌های مهم صنعت برق و انرژی انجام داده است. نتیجه فعالیت های وی انتشار بیش از 1000 مقاله در مجلات و کنفرانس های داخلی و بین المللی است.
وی که دانش آموخته مهندسی برق در مقطع کارشناسی از دانشگاه تبریز، کارشناسی ارشد دانشگاه امیرکبیر و دکتری دانشگاه تهران است دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری زیادی در حوزه های مزبور تربیت کرده است.
علمی**9157
تنظیم: منصوره شوشتری**انتشار: محتشمی پور

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال