حمایت آموزش و پرورش خراسان شمالی از 3 طرح برتر استارت آپ ویکند

بجنورد- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به معرفی برگزیدگان نخستین استارت آپ ویکند آموزش و پرورش استان گفت: تجاری سازی سه طرح برتر این رویداد علمی، در استان مورد حمایت قرار می گیرد.

عباس سعیدی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح ها شامل 'آسان سیر'، 'تغییر رنگ دیوار' و 'بازیافت آب' است.
وی افزود: یکی از رویکردهای ما بویژه در رشته های کاردانش، ایده پردازی و ایده پروری است و بر این اساس مدیران مدارس باید برگزاری استارت آپ ویکند ها را به عنوان یک تکلیف سرلوحه کار خود قرار دهند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در نخستین رویداد استارت آپ ویکند آموزش و پرورش استان، 160 دانش آموز طرح ارائه دادند که از این تعداد، 68 ایده به رای گذاشته شد و داوران 10 ایده برتر را انتخاب کردند.
سعیدی گفت: این ایده ها در 10 تیم پرورش یافت و در نهایت هیات داوران با همکاری بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری استان سه ایده را به عنوان ایده های برتر انتخاب کردند.
وی افزود: برترین های استارت آپ ویکند در آیینی تقدیر شدند و علاوه بر آن 10 نفر از برترین های دانش آموختگان رشته های کاردانش نیز در همایش فارغ التحصیلان کارآفرین هنرستان های کاردانش تجیلیل شدند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: 10 نفر از مدیران هنرستان ها که بیشترین هنرجو را جذب کرده بودند نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
164 هزار دانش آموز در بیش از 2 هزار آموزشگاه خراسان شمالی زیر نظر 14 هزار فرهنگی مشغول به تحصیل هستند.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال