اعتصاب غذای رهبر سابق شاخه زنان حزب دموکراتیک خلق های ترکیه در زندان

آنکاراـ ایرناـ روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه اعلام کرد که سرپیل کمال بای رهبر سابق شاخه زنان و عضو کنونی شورای مرکزی حزب دموکراتیک خلق های ترکیه که 2 روز پیش بازداشت و روانه حبس شد، در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از این رسانه، سرپیل کمال بای رهبر سابق شاخه زنان حزب دموکراتیک های ترکیه عصر سه شنبه به اتهام مخالفت با عملیات عفرین در مقابل دادگاه آنکارا دستگیر شد و از روز گذشته به نشانه اعتراض در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.
به گزارش ایرنا، سه شنبه گذشته (24 بهمن ماه) دادستانی کل آنکارا همزمان با آغاز تحقیقات قضایی از اعضای ارشد حزب دموکراتیک خلق ها به اتهام تبلیغ گروه های تروریستی و مخالفت با عملیات عفرین در سومین کنگره این تشکیلات سیاسی، قرار بازداشت سرپیل کمال بای را صادر کرد که در پی آن ماموران پلیس ضد ترور آنکارا، عصر سه شنبه، سرپیل کمال بای رهبر سابق شاخه بانوان حزب دموکراتیک خلق ها را در مسیر مراجعه به دادگاه دستگیر کردند.
سرپیل کمال بای روز یک شنبه در جریان برگزاری سومین کنگره حزب دموکراتیک خلق ها به ایراد سخنرانی پرداخت و عملیات عفرین را جنگی علیه مردم کُرد توصیف کرد.
در جریان سومین کنگره حزب دموکراتیک خلق ها، پروین بولدان و سزایی تملی به عنوان روسای مشترک جدید این تشکیلات سیاسی انتخاب شدند.
بلافاصله پس از این کنگره، تحقیقات قضایی در خصوص اظهارات سیرری ثریا اوندر نماینده شهر استانبول در مجلس ترکیه و پروین بولدان رهبر جدید شاخه زنان حزب دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) در سومین کنگره این تشکیلات سیاسی علیه عملیات عفرین، از سوی دادستانی آنکارا آغاز شد.
به گزارش ایرنا، ترکیه بعد از کودتای 25 تیرماه سال گذشته، قانون مصونیت سیاسی نمایندگان مجلس را لغو کرد و پس از آن نمایندگان زیادی به مراجع قضایی احضار شدند ولی نمایندگان حزب کُردی دموکراتیک خلق ها از حضور در مراجع قضایی سر باز زدند.
در پی این امر، صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسک داغ رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه به همراه 9 نفر از نمایندگان این حزب همچنان از 14 آبان ماه سال گذشته بازداشت شدند و هم اکنون نیز در زندان به سر می برند.
دمیرتاش رهبر حزب دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) و رئیس سومین حزب مجلس ترکیه به 142 سال زندان محکوم شده و در زندان ادیرنه در بازداشت است و فیگن یوکسک داغ رهبر شاخه بانوان و نماینده شهر وان این حزب نیز از مجلس ملی ترکیه و حزب متبوعش اخراج شده است و در زندان کوندرای کوجاالی در حبس به سر می برد.
تعداد اعضای حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) به عنوان سومین حزب بزرگ حاضر در مجلس این کشور در پی سلب عضویت هفت عضو آن به 52 نفر کاهش یافته است.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال