یک مقام سابق کره شمالی:

پیونگ یانگ به دنبال خرید زمان برای تکمیل برنامه هسته ای است

پکن - ایرنا - 'ری جونگ هو' یک مقام سابق حزب حاکم بر کره شمالی گفت: رهبر این کشور به دنبال خرید زمان برای تکمیل برنامه های موشکی و هسته ای است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا 'ری جونگ هو' که در یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا در مورد تحولات شبه جزیره صحبت می کرد افزود: 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی همچنین نگران حمله پیشدستانه آمریکا به این کشور است به همین دلیل به کره جنوبی نزدیک شده است.
او گفت: 'کیم جونگ اون' در معرض قوی ترین تحریم ها و فشارهای نظامی و دیپلماتیک است، بنابراین تلاش می کند با ایجاد یک 'جبهه دروغین' وضعیت را بهبود بخشد.
ری افزود: این ادعا که تحریم ها هیچ تاثیری بر رژیم کره شمالی ندارند، درست نیست زیرا بررسی ها نشان می دهند سال گذشته سخت ترین سال در 25 سال اخیر در این کشور بوده است و به همین دلیل او به دنبال ایجاد روزنه ای برای رفع تحریم ها است.
او تلاش های اخیر رئیس جمهور آمریکا برای برجسته کردن نقض حقوق بشر توسط رژیم پیونگ یانگ و اعمال تحریم ها را ستود و گفت: این موضوع یک 'سلاح' قدرتمند علیه 'کیم جونگ اون' است.
'ری جونگ هو' از مقام های سابق حزب حاکم بر کره شمالی، به مدت 30 سال در دفتر حزب کارگران کره شمالی کار کرد او سال 2016 به آمریکا فرار کرد.
کره شمالی استقبال مناسبی از رقابت های المپیک زمستانی کره جنوبی به عمل آورد به طوری که یک هیات عالی رتبه شامل 'کیم یو جونگ' خواهر رهبر کره شمالی و 'کیم یونگ نام' مرد شماره دو این کشور در مراسم افتتاح المپیک زمستانی 'پیونگ چانگ' حضور یافتند.
در جریان این سفر و در اتفاقی نادر در روابط دو کره، رئیس جمهوری کره جنوبی علاوه بر اینکه در حاشیه افتتاح بازی های المپیک زمستانی با 'کیم یونگ نام' مرد شماره 2 پیونگ یانگ و 'کیم یو جونگ' خواهر رهبر کره شمالی دیدار کرد بلکه رییس جمهور کره جنوبی این هیات را روز شنبه به کاخ ریاست جمهور دعوت و با آنها ملاقات کرد.
در جریان نشست سه ساعته خواهر و مرد شماره دو کره شمالی با رئیس جمهوری کره جنوبی در خانه آبی موسوم به کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، خواهر رهبر کره شمالی، رییس جمهور کره جنوبی را به پیونگ یانگ دعوت کرد.
خواهر رهبر کره شمالی در این نشست گفته بود رهبر کره شمالی خواستار سفر رییس جمهور کره جنوبی به 'پیونگ یانگ' در کوتاه ترین زمان ممکن و به منظور شرکت در 'دور سوم گفت و گوهای دو کره' است.
این هیات در طول سه روز سفر به کره جنوبی، همچنین با نخست وزیر کره جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال