تازه ترین آمار قربانیان حادثه مسلحانه دبیرستان داگلاس آمریکا

تهران- ایرنا- تازه ترین گزارش منتشره از حادثه مسلحانه روز گذشته (چهارشنبه) دبیرستانی در ایالت فلوریدای آمریکا که توسط یک دانش آموز اخراجی با گشودن آتش به سوی همشاگردی های سابق خود روی داد، 17دانش آموز کشته و دست کم20 تن نیز زخمی شدند.

گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز حاکی است که قربانیان این حادثه همگی دانش آموزان دبیرستان شهرک پارک لند در45 کیلومتری شمال میامی ایالت فلوریدا بودند.
به گفته پلیس ایالت فلوریدای آمریکا از مجموع قربانیان این حادثه 12نفر در محوطه دبیرستان، دو تن خارج از دبیرستان، یکی در خیابان مجاور و دو نفر نیز پس از انتقال به بیمارستان جان باختند.
پایگاه اطلاع رسانی روزنامه یو اس ای تودی نیز در گزارشی اعلام کرد: مجروحان این حادثه توسط نیروهای پلیس و امداد و نجات به بیمارستان منتقل شده اند.
برپایه این گزارش، دفتر کلانتر شهرستان 'بروارد' که مسئولیت برقراری امنیت این منطقه را برعهده دارد، اعلام کرده است: نیکلاس کروز مهاجم مسلح 18ساله بلافاصله از سوی ماموران پلیس در خارج از محوطه دبیرستان دستگیر شده اما وی تاکنون درباره انگیزه این اقدام خود سخنی نگفته است.
تلویزیون سی ان ان نیز در خبری اعلام کرد: این دانش آموز مسلح هنگامی که قصد داشت به همراه دانش آموزان در حال فرار از محل وقوع حادثه بگریزد توسط ماموران شناسایی و پس از دستگیری به زندان منتقل شد.
این رسانه به نقل از پلیس گزارش داد: نیکلاس درحالی که یک قبضه تفنگ AR-15 با چندین خشاب دراختیار داشت بدون هیچ مقاومتی تسلیم ماموران پلیس شد.
کلانتر شهرستان «بروارد» که شهر پارکلند از توابع آن است در توئیتی از وقوع حادثه مسلحانه به دبیرستانی در حوزه امنیتی خود خبر داد اما اطلاعات بیشتری درباره جزییات این حادثه منتشر نکرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در توئیتی ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان تیراندازی در فلوریدا، نوشت: هیچ کودک، معلم و یا کس دیگری نباید در یک مدرسه آمریکایی احساس ناامنی کند.
'جولیان دیویس' 19ساله فارغ التحصیل دبیرستان داگلاس شهرک پارک لند می گوید: نیکلاس کروز در قالب نیروهای احتیاط نظامی برای تامین امنیت مدارس در این دبیرستان مستقر بود.
به گفته وی، نیکلاس معمولا با دانش آموزان درمورد اسلحه سرد و گرم سخن می گفت و کسی او را جدی نمی گرفت.
چاد ویلیامز دانش آموز 18 ساله این دبیرستان نیز درمورد خصوصیات شخصیتی نیکلاس نیز گفت : وی از تیپ آدم های بی رحم شیفته بازی با اسلحه و تهدید با سلاح های غیرواقعی بود.
چهارشنبه شب در حادثه دیگری در یک کلیسا شهر آماریلوی ایالت تگزاس، یک نفر بر اثر تیراندازی زخمی شد.
اروپام**1416 **9416*9122*1064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال