لیگ قهرمانان اروپا؛

برتری رئال مادرید و لیورپول برابر رقبا/ رونالدو به داد زیدان رسید

تهران-ایرنا- تیم های رئال مادرید و لیورپول درشب دوم از رقابت های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا برابر پاری سن ژرمن و پورتو به پیروزی رسیدند.

به گزارش ایرنا؛شاگردان زین الدین زیدان بامداد پنجشنبه درورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان تیم پاری سن ژرمن بودند و در پایان با نتیجه 3 بر یک حریف خود را شکست دادند.
رابیو دردقیقه 33 برای تیم پاری سن ژرمن گلزنی کرد و تیمش را پیش انداخت اما کریستیانو رونالدو دردقیقه 45 از روی نقطه پنالتی و 83 درجریان بازی و مارسلو دردقیقه 86 برای تیم رئال مادرید گلزنی کرده و برتری تیمشان دراین بازی را رقم زدند.
نیمه نخست با برتری تیم رئال مادرید آغاز شد و بازیکنان این تیم از شرایط میزبانی به نحو مطلوب استفاده و بازی را مدیریت کردند.
درادامه و همانطور که از قبل قابل پیش بینی بود هواداران متعصب رئال روی خوش به نیمار مهاجم سابق تیم بارسلونا که هم اینک در پاری سن ژرمن بازی می کند نشان نداده وعلیه او شعار سر دادند.
همچنین باید اضافه کرد در 20 دقیقه ابتدایی این دیدار، بازی فیزیکی و خطاهای متعدد بازیکنان دو تیم بیش از هرچیز خود نمایی می کرد.
درادامه بازیکنان تیم رئال از کناره ها به ویژه ازسمت چپ و حرکات خیره کننده مارسلو حملاتی را برروی دروازه حریف طراحی کردند اما این حملات برای کهکشانی نتیجه ای در بر نداشت.
دردقیقه 33 رابیوبازیکن تیم پاری سن ژرمن درموقعیت گلزنی قرار گرفت و دروازه کلودیو ناواس سنگربان رئال را گشود وتیمش را پیش انداخت.
دردقیقه 43 شوت دیدنی کریم بنزما را ناواس سنگربان پاری سن ژرمن به خوبی دفع کرد اما توپ برگشتی به تونی کورس رسید و این بازیکن با خطای ناچو درمحوطه جریمه پاری سن ژرمن متوقف وداور اعلام ضربه پنالتی کرد.
دردقیقه 45 کریستیانو رونالدو ضربه پنالتی را زد و ضمن گشودن دروازه آرئولا سنگربان تیم پاری سن ژرمن بازی را به تساوی کشاند.
دردقیقه 49 تیم پاری سن ژرمن دست به حمله ای توفانی زد و امباپه با ارسال نیمار درموقعیت گلزنی قرارگرفت اما شوت این بازیکن را ناواس سنگربان تیم رئال دفع کرد.
این روند همچنان ادامه یافت اما تیم میهمان موفق به گلزنی دراین دقایق نشد.
دردقیقه 69 ارسال نیمار درمیانه زمین به صورت داور ایتالیایی این بازی برخورد و او را مصدوم کرد.
درادامه پاری سن ژرمن تیم برتر زمین بود و بازیکنان این تیم یکی پس از دیگری درموقعیت گلزنی قرار می گرفتند اما این موقعیت ها با بدشانسی این تیم از بین رفت این درحالی بود که بازیکنان تیم رئال مادرید چشم به ضدحملات داشتند که دراندک زمانی در دقیقه 75 امباپه و دنی آلوز در موقعیت مناسب گلزنی قرارگرفتند اما نتوانستند دروازه رئال را باز کنند.
درادامه زیدان دست به تغییراتی در ترکیب تیمش زد و تعویض های طلایی او سرانجام دردقیقه 83 جواب داد .
دراین دقیقه توپ ارسالی آسنسیو بازیکن تعویضی رئال مادرید را سنگربان پاری سن ژرمن دفع کرد و توپ برگشتی به زانوی رونالدو برخورد و وارد دروازه این تیم شد.
درادامه حملات رئال از سمت چپ، دردقیقه 86 توپ به مارسلو رسید و این بازیکن با شوتی زیبا دروازه آرئولا را باز کرد.
درادامه تلاش بازیکنان دو تیم دیگر ثمری نداشت وبازی با نتیجه 3 بریک به سودتیم رئال مادرید تمام شد.
قضاوت این دیدار برعهده جیان لوکا روچی داور ایتالیایی بود، این داور به نیمار،لوچلسو و رابیو بازیکنان تیم پاری سن ژرمن و ایسکو وناچو بازیکنان تیم رئال مادرید کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.
در دیگر دیدار همزمان شاگردان یورگن کلوپ درشهر پورتو دست به کار بزرگی زده و جشنواره ای از گل برابر تیم پورتو به راه انداخته و با نتیجه خیره کننده 5 برصفر این تیم راشکست دادند تا دربازی برگشت کار دشواری درشهر بندری لیورپول انگلیس نداشته باشند.
این درحالی است که درشب نخست رقابت های این مرحله تیم منچستر سیتی انگلیس با نتیجه 4 بر صفر برابر تیم بازل سوییس به پیروزی رسید و دیدار تیم های یوونتوس ایتالیا و تاتنهام انگلیس با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید.
شبد**9144*9122
خبرنگار: سعید قهرمانی*انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال