اسپوتنیک:روسیه کیفیت سوخت هسته ای نیروگاه بوشهر را ارتقا می دهد

مسکو - ایرنا - روسیه اعلام کرد که سوخت هسته ای از نوع تی.وی.سی - 2 ام که از کیفیت بهتری نسبت به سوخت قبلی نیروگاه هسته ای بوشهر برخوردار است، در این نیروگاه بارگذاری می کند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، آلکساندر یوسییف رئیس امور تولیدی کارخانه تولید اجزای سوخت هسته ای «خیم کانسنترانت نووسیبیریسک» وابسته به شرکت تولید سوخت هسته ای «تول» روسیه چهارشنبه شب گفت: سوخت هسته ای از نوع تی.وی.سی - 2 ام ( ТВС-2М ) از کیفیت بهتر برخوردار بوده و عمر طولانی تری دارد.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یوسییف نوشت: کارخانه «خیم کانسنترانت نووسیبیریسک» در سال 2017 سوخت هسته ای از نوع تی.وی.سی برای نیروگاه هسته ای بوشهر تولید کرد.
وی افزود: این نوع سوخت را برای آخرین بار برای استفاده در راکتور نیروگاه هسته ای بوشهر تولید کردند.
رئیس امور تولیدی کارخانه تولید اجزای سوخت هسته ای «خیم کانسنترانت نووسیبیریسک» گفت: مطابق برنامه، در بلوک اول نیروگاه هسته ای بوشهر و کودانکولام (هند) سوخت هسته ای از نوع تی.وی.سی - 2 ام بارگذاری می شود.
سوخت هسته ای تی.وی.سی - 2 ام نسل دوم سوخت هسته ای روسیه محسوب می شود و در راکتورهای هسته ای از نوع «و.و.ای.ار-1000» بارگذاری می شود که عمر آن بیشتر از سوخت هسته ای تی.وی.سی است و توان تولید انرژی راکتور را نیز بالا می برد.
برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw
شبد**اروپام*391 * 1346**1010
رحمت الله خدادادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال