سفیر فلسطین: شورای امنیت به مسئولیت خود در رفع محاصره غزه عمل کند

نیویورک- ایرنا- سفیر فلسطین در سازمان ملل متحد، شرایط انسانی در مناطق اشغالی و نوار غزه را مصیبت بار دانست و گفت: شورای امنیت به مسئولیت خود را در پایان دادن به محاصره ظالمانه و غیرقانونی غزه به کار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ریاض منصور روز چهارشنبه پیش از نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره فلسطین و غزه، در جمع خبرنگاران افزود: دو روز پیش نیویورک تایمز مقاله بلندی درباره جزئیات شرایط بد انسانی در غزه منتشر کرد. وی ادامه داد: کویت و بولیوی دو عضو فعلی شورای امنیت درخواست کردند تا نشستی در این باره برگزار شود . این نشست غیرعلنی خواهد بود و ملادینف نماینده ویژه سازمان ملل در غزه، به صورت تله کنفرانس در این نشست حضور خواهد یافت.
سفیر فلسطین تاکید کرد: شورای امنیت باید مسئولیت خود را درباره پایان محاصره ظالمانه و غیرقانونی غزه به کار گیرد و به مردم غزه اجازه دهند تا زندگی آزادانه و طبیعی داشته باشند.
منصور اضافه کرد: باید با یک مشارکت مهم بر این بخش و سرزمین های اشغال شده توسط اسرائیل تمرکز شود که منبع اصلی مصیبت غمبار علیه مردم غزه است.
وی درباره دعوت از اعضای شورای امنیت برای بازدید از سرزمین های اشغالی و نوار غزه هم گفت: ما بارها در طول سال ها از شورای امنیت خواسته ایم که از مناطق اشغالی فلسطین شامل غزه دیدن کنند، دبیرکل سازمان ملل در آگوست 2017 از این مناطق و همچنین سرزمین های اشغالی در قدس غربی دیدن کرد.
سفیر فلسطین تاکید کرد: اعضای شورای امنیت باید هرچه زودتر از سرزمین های اشغالی، نوار غزه، قدس شرقی و همچنین قدس غربی دیدن کنند که این بسیار مفید خواهد بود.
ریاض منصور خاطرنشان کرد: خواندن و شنیدن گزارش ها یک چیز است و دیدن با چشمان خود و احساس کردن چگونگی زندگی مردم ما در شرایط بی قانونی اشغال نظامی و همچنین دیدن سرزمین های اشغالی در سمت رژیم صهیونیستی چیز دیگری است.
وی با یادآوری سفر آنتونیوگوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به فلسطین و نوار غزه، گفت: دبیرکل پس از دیدن مناطق اشغالی، باور نمی کرد چنین فجایعی در حال رخ دادن باشد.
حمایت بی چون و چرای آمریکا از رژیم صهیونیستی، تا کنون مانع دستیابی شورای امنیت برای کمک به مردم غزه برای داشتن حداقل شرایط زندگی طبیعی شده است.
اروپام**1429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال