ترکیه شمار پناهجویان سوری در این کشور را بیش از 3.5 میلیون نفر اعلام کرد

آنکارا- ایرنا- مرکز مدیریت حوادث اضطراری(آفاد) وابسته به نهاد نخست وزیری ترکیه اعلام کرد: شمار اتباع کشور سوریه که از آغاز جنگ داخلی در این کشور به ترکیه پناه آورده اند، به بیش از سه میلیون و 506 هزار نفر رسیده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بر اساس ادعا و داده های اعلام شده توسط این مرکز، ترکیه در حال حاضر به تنهایی میزبان بیش از نیمی از پناهجویان سوری است.
این مرکز همچنین اعلام کرد که ترکیه تاکنون برای ارائه خدمات به پناهجویان 30 میلیارد و 285 میلیون دلار هزینه کرده و به حدود 31 میلیون و 450 هزار نفر از آنها خدمات پزشکی ارائه کرده است.
بنا به اعلام این مرجع، ترکیه از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان 'کشور میزبان بیشترین تعداد پناهجو در جهان' و از سوی صندوق کودکان ملل متحد نیز 'کشور میزبان بیشترین تعداد کودکان پناهجو در جهان' معرفی شده است.
خبرگزاری آناتولی ترکیه همچنین مدعی شد که بیش از 500 هزار نفر به علت جنگ در سوریه که از سال 2011 آغاز شده است، جان خود را از دست داده و بیش از پنج میلیون شهروند این کشور نیز مجبور به ترک کشور خود شده اند و علاوه بر این حدود هفت میلیون تبعه سوری نیز در داخل کشور خود آواره شده اند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال