یک مسئول معاونت علمی ریاست جمهوری:

اختراعات کشور با اقبال سرمایه گذاران مواجه شده است

تهران - ایرنا -معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به راه اندازی 12 صندوق جسورانه با سرمایه 4 هزار میلیارد ریال، از علاقمندی و اقبال روز افزون سرمایه گذاران به حوزه اختراعات کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دکتر علیرضا دلیری روز چهارشنبه در دومین نشست مخترعان منتخب بازار دارایی فکری در سخنانی برگزاری فستیوال های نوآورانه در کشور را حائز اهمیت دانست و گفت: امروز به جایی رسیده‌ایم که بازار دارایی فکری از سوی معاونت علمی و فناوری و سازمان بورس و فرابورس در حال نهادینه شدن است.
وی با یادآوری آنکه روزهای نخست فعالیت بازار دارایی های فکری امید آنچنانی به توسعه و رونق گرفتن آن نبود، اضافه کرد: این در حالی است که امروز این بازار جذابیت‌های خود را پیدا کرده است و علاقمندی و اقبال سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه اختراعات بیشتر می شود.
دلیری در ادامه اهمیت سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در برخی حوزه‌های از جمله بخش های مختلف راه و شهرسازی را مورد اشاره قرار داد و اظهارکرد: بسیاری از فناوری‌های در این حوزه وجود دارد که با سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر می تواند این ایده ها تبدیل به فناوری شود.
دلیری در ادامه ایجاد ارتباط بین سرمایه‌گذاران و مخترعان برای رفع نیازهای جامعه را بسیار اثربخش و ضروری خواند و گفت: اگر همدلی موجود بین دستگاهی وجود نداشت، به طور حتم دستیابی به افق‌های روشن در این حوزه نیز میسر نبود.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه در تمام استان‌های کشور استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها راه اندازی شده است افزود: توسعه این زمینه موجب شده است تا بحث دارایی فکری و خرید و فروش ایده‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار شود.
دلیری در ادامه به ایجاد تابلوی دانش‌بنیان در فرابورس اشاره و با بیان اینکه،با راه‌اندازی این تابلو همه بسترهای لازم برای توسعه بازار دارایی‌های فکری ایجاد شده است، از عزم موجود برای صدور مجوزهای دیگر در این بخش خبر داد.
قرارداد 8 اختراع دیگر عصر امروز چهارشنبه با سرمایه گذاری 92 میلیارد و 300 میلیون ریال به همت فن بازار ملی ایران و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به امضا رسید.
بر اساس این گزارش، با این قراردادها که در دومین نشست معاون علمی و فناوری رییس جمهور با مخترعان منتخب بازار دارایی های فکری امضا شد، جمع کل قراردادهای منعقد شده در بازار دارایی های فکری به 29اختراع و ارزش 257 میلیارد ریال رسید
علمی ** 1836 **1440
خبرنگار:یوسف درویشی** انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال