استاندار کرمانشاه: برادران محبی افتخار کشتی کشورمان هستند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با تجلیل از سال ها افتخارآفرینی برادران محبی در سطح اول کشتی جهان، گفت: آن ها افتخار ورزش ایران و کشتی استان هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از برادران محبی از پیشکسوتان کشتی کرمانشاهی که در سرسرای اجتماعات هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این 2 چهره ماندگار ورزش، خدمات فراوانی را به کشتی کشور و استان ارائه کرده اند.
وی با بیان اینکه محمدحسن و محمدحسین محبی امروز الگوی هزاران کشتی گیر ایرانی هستند، افزود: حضور دلاورانه آن ها روی تشک کشتی که البته همواره نیز با روحیه و منش پهلوانی همراه بود، هرگز از اذهان پاک نمی شود.
بازوند خاطرنشان کرد: خلاقیتی که برادران محبی در کشتی داشتند باعث شد تا سال ها در سطح اول کشتی جهان باقی بمانند و در طول سالیان متمادی افتخارات زیادی را کسب کردند.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: مردم این دیار از دیرباز به داشتن روحیه پهلوانی شناخته شده اند و در واقع مرام پهلوانی در شناسنامه مردم این استان ثبت شده است.
وی در پایان از برگزارکنندکان همایش تجلیل از برادران محبی قدردانی و ابراز امیدواری کرد مشابه چنین مراسمی برای سایر قهرمانان ورزشی استان نیز برگزار شود.

**کرمانشاه دیار پهلوانان است
داریوش ارجمند هنرمند مطرح کشورمان هم در این مراسم گفت: کرمانشاه دیار پهلوانان است که تاکنون قهرمانان زیادی را در عرصه های مختلف تحویل جامعه داده است.
وی اظهار کرد: هدف از ورزش کردن و حضور در میادین مسابقه تنها غلبه بر حریف و قدرت نمایی نیست بلکه هدف پرورش روح و جسم آدمی و نشان دادن منش های پهلوانی بزرگان است.
وی ادامه داد: پرورش روح و جسم 2 بال یک پهلوان و ورزشکار می تواند باشد تا بوسیله آن ها عالی ترین مدارج انسانی را طی کند.
ارجمند افزود: محبی کشتی گیر مطرح کرمانشاهی همان کسی است که وقتی روی سکوی قهرمانی قرار گرفت زمان اهتزار پرچم آمریکا از روی سکو پائین آمد تا نشان دهد یک پهلوان واقعی است.
این هنرمند سینما و تلویزیون ادامه داد: اگر کرمانشاه را دیار پهلوانان می خوانند سخنی گزاف نیست، چرا که پهلوانانی مانند برادران محبی در آن حضور دارند.
وی تصریح کرد: محمدحسن و محمدحسین محبی هر 2 در تاریخ ورزش این کشور به پاکی و پاکدامنی شهره بوده و هستند و بدون شک الگوهای بسیار خوبی برای ورزشکاران ایرانی محسوب می شوند.
ارجمند در پایان تلاش برادران محبی برای تربیت کشتی گیران جوان را ستود و گفت: حضور آن ها در ورزش کرمانشاه نعمتی است که باید مسئولان قدر آن را بدانند.

**برادران محبی امید را به کشتی کرمانشاه بازگرداندند
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: برادران محبی با حضور خود در هیات کشتی، امید را به ورزش اول کشور باز گرداندند.
ارسلان حسینی خاطرنشان کرد: محمدحسن و محمدحسین محبی از دیرباز الگوی کشتی گیران زیادی بوده اند و در سال هایی که در میادین حضور داشتنند افتخارات زیادی را کسب کردند.
وی ادامه داد: از زمانی هم که برادران محبی مسئولیت هیات کشتی کرمانشاه را پذیرفته اند شاهد پیشرفت بسیار خوبی در این رشته بوده ایم و بازهم به دوران اوج گذشته بازگشته ایم.
حسینی در پایان اظهار کرد: ورزش کرمانشاه قدردان بزرگانی مانند برادران محبی هست و امیدوارم با تلاش این عزیزان شاهد پیشرفت هرچه بیشتر استان در حوزه ورزش باشیم.

**مدیون مردم کرمانشاه هستیم
محمدحسن محبی از پیشکسوتان کشتی کرمانشاه که این مراسم به پاس سال ها زحمت وی و برادرش محمدحسین برگزار شد، بخاطر برگزاری چنین مراسمی از بانیان آن قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه او و بردارش راضی به برگزاری چنین همایشی نبوده اند، گفت: ما خود را مدیون مردم استان کرمانشاه می دانیم که در هر شرایطی حمایت خود را از این خدمت گزاران خود دریغ نکرده اند.
محبی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در آینده نزدیک و با تلاش های استاندار شاهد وضعیت بهتری در استان باشیم، برای تمامی مردم کشور ما آرزوی سربلندی کرد.
در پایان این مراسم با اهدای لوح و جایزه از از سال ها تلاش محمد حسن و محمدحسین محبی در عرصه کشتی قدردانی شد.
کسب یک نقره و یک برنز از مسابقات جهانی، یک طلا و یک برنز در مسابقات قهرمانی آسیا و پنج مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا از جمله افتخارات بین المللی محمدحسن محبی است.
محمدحسین محبی نیز دارای یک مدال نقره از مسابقات جهانی، یک طلا و یک برنز از بازی های آسیایی و 2 طلا و یک برنز در مسابقات قهرمانی آسیا می باشد.
7458/8066 خبرنگار مسعود اسماعیلی انتشار دهنده: علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال