هلال احمر سوریه کمک های بشردوستانه به ریف دمشق ارسال کرد

دمشق-ایرنا- هلال احمر سوریه یک کاروان حاوی مواد غذایی و پزشکی از کمک های بشر دوستانه را به منظور کمک به ساکنان غوطه شرقی در استان ریف دمشق ارسال کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، سازمان هلال احمر سوریه امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کاروان کمک های انسان دوستانه هلال احمر با همکاری سازمان ملل به منطقه 'نشابیه' در غوطه شرقی ریف دمشق ارسال شد.
این کاروان توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر سوریه برای یکهزار و 440 خانواده در منطقه نشابیه و شهرک های اطراف آن ارسال شد.
دولت دمشق با همکاری هلال احمر این کشور و دیگر سازمان های کمک رسان بین المللی فعال در سوریه تلاش های گسترده ای برای ارسال کمک های انسانی به آسیب دیدگان از جنگ تروریستی بویژه شهروندان محاصره شده از سوی گروه های تروریستی انجام داده است.
تروریست ها در بسیاری از مواقع به این کمک ها دستبرد می زنند و یا در مسیر ارسال آن ها سنگ اندازی می کنند.
هلال احمر سوریه 14 روز قبل نیز یک کاروان متشکل از 50 کامیون حاوی مواد غذایی و بهداشتی از کمک های بشر دوستانه را به منظور کمک به مردم ریف جنوبی رقه که به منازل خود بازگشته بودند، ارسال کرده است.
دولت با همکاری سازمان ملل و صلیب سرخ، کار نظارت بر انتقال این کمک ها را بر عهده دارد.
پیشتر نیز کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی با همکاری هلال احمر سوریه به مناطقی در ادلب، حماه و ریف دمشق ارسال شده بود.
سوریه بیش از 7 سال به دلیل حضورگروههای مسلح و تروریستی همچون داعش و جبهه النصره که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند با بحران روبه رو است.
پیشرفت های ارتش سوریه در ماه های اخیر در سرکوب گروههای مسلح و تروریستی و بازپس گیری مناطق اشغالی این کشور حامیان تروریست ها بخصوص آمریکا و متحدان منطقه ای واشنگتن را نگران کرده است.
شبد**خاورم**8005 **1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال