سرمدی: اروپا حمایت های عملی تری از برجام داشته باشد

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر امور خارجه در دیدار رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی گفت: اروپایی ها باید در مقابله با طرف هایی که می خواهند برجام را به تعطیلی بکشانند، حمایت های عملی تری داشته باشند.

به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرتضی سرمدی امروز -چهارشنبه- در دیدار«دیوید مک آلیستر» رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی و هیات همراه از مواضع اتحادیه اروپا در حمایت از برجام تقدیر کرد و گفت: این حمایت باید ابعاد عینی و عملی تری در مقابله با طرف هایی که می کوشند تا برجام را به تعطیلی بکشانند، داشته باشد.
قائم مقام وزیر امور خارجه همچنین در این دیدار سیاست جمهوری اسلامی ایران را در منطقه مبتنی بر مبارزه با تروریسم و إیجاد ثبات و امنیت دانست.
وی با اشاره به تحولات یمن، ضرورت حمایت جدی اتحادیه اروپا از مردم مظلوم یمن در برابر حملات گسترده متجاوزان به این کشور را مورد تاکید قرار داد.

** تاکید بر حمایت مجدد اتحادیه اروپا از برجام
«دیوید مک آلیستر» رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی در این دیدار که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، علاوه بر تاکید بر حمایت مجدد اتحادیه اروپا از برجام، در خصوص موضوعات مختلف روابط ایران و اروپا با قائم مقام وزیر امور خارجه گفت و گو و رایزنی کرد.
در این دیدار طرفین همچنین از گسترش روابط پارلمانی فیمابین استقبال کردند.
سیام**3070**1449** تنیم کننده: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال