رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا: ایران در روابط خارجی مشارکت لازم را دارد

تهران - ایرنا - رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا با بیان اینکه پارلمان ایران برای بهبود روابط بین ایران و اتحادیه اروپا بسیار تاثیرگذار است گفت : ایران در روابط خارجی حضور پر رنگ ومشارکت لازم را دارد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مک آلیستر روز چهارشنبه در دیدار با علی اکبر ولایتی با معرفی اعضای هیات حاضر پارلمان اروپا در ایران اظهار داشت: در این هیات اعضایی از کشورهای آلمان، اتریش، اسپانیا و احزابی همچون حزب لیبرال و احزاب دمکرات این کشورها حضور دارند.
وی ادامه داد: آقای ولایتی شخصی دیپلمات و مجرب هستند، پارلمان ایران بسیار فعال و برای بهبود روابط بین ایران و اتحادیه اروپا بسیار تاثیرگذار است و نیز در شرایط بسیار فعالی از لحاظ دیپلماسی قرار دارد.
آلیستر درباره محورهای گفت و گوی خود با مقام های ایران افزود: ایران در روابط خارجی حضور پررنگ و مشارکت لازم را دارد. ما می توانیم بین خود و پارلمان ایران تفاهم نامه هایی را داشته باشیم و این شروع مناسب با توجه به موقعیت فعلی جهان است.
رییس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا در پایان گفت: باید به ایران بابت دیپلماسی خارجی و چنین مجلسی تبریک گفت.
مک آلیستر تصریح کرد: این هیات سفرهای دو روزه ای را به عربستان و کویت داشته و هم اکنون نیز به مدت دو روز در ایران خواهند بود.
سیام 6984**1751
خبرنگار: امیر خانزاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال