کشمکش فدراسیون کشتی با اتحادیه جهانی بر سر رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی

تهران - ایرنا - نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: در صورت موافقت اتحادیه جهانی با تاریخ پیشنهادی فدراسیون برای برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی، تیم ملی ایران نیز در جام جهانی کشتی آزاد شرکت خواهد کرد و در غیر اینصورت به آمریکا نمی رویم.

به گزارش روز چهارشنبه فدراسیون کشتی، «حمید بنی تمیم» افزود: منتظر پاسخ اتحادیه جهانی برای اعلام نظر در مورد برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در فروردین ماه هستیم.
وی ادامه داد: اتحادیه جهانی به فدراسیون اعلام کرده که در چند روز آینده پاسخ درخواست ایران برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در فروردین ماه را خواهد داد و در صورت موافقت با تاریخ پیشنهادی فدراسیون کشتی، ما نیز در جام جهانی کشتی آزاد شرکت خواهیم کرد و در غیر اینصورت به آمریکا نمی رویم.
نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: در صورتی که نظر اتحادیه جهانی برای برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در آذر ماه سال آینده باشد، ما پس از بررسی های لازم نظر خود را در مورد میزبانی در این زمان اعلام خواهیم کرد.
کشورهای اروپایی به علت نزدیکی 30 فروردین ماه سال آینده (زمان برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی) با رقابت های قهرمانی اروپا (10 تا 16 اردیبهشت ماه در داغستان روسیه) خواستار تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی به آذر ماه سال آینده شده بودند. این درخواست را اتحادیه جهانی کشتی برای فدراسیون کشتی ایران ارسال کرد.
فدراسیون کشتی ایران متعاقب این درخواست با ارائه پیشنهادی اعلام کرده بود: رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی به جای 30 فروردین ماه 22 یا 23 فروردین ماه برگزار شود تا دغدغه کشورهای اروپایی نیز رفع شود. اما این درخواست نیز با مخالف اتحادیه جهانی روبرو شد.
فدراسیون کشتی در پاسخ مجدد به نامه اتحادیه جهانی نوشت: به دلیل مخالفت اتحادیه جهانی با پیشنهاد ایران، تیم کشتی آزاد ایران در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا شرکت نمی کند و به زودی نظر خود را در خصوص قبول میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در آذر ماه سال 97 اعلام می کند.
اتحادیه جهانی کشتی پیشتر در نامه ای به فدراسیون کشتی ایران تهدید کرده بود موافق برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در فروردین ماه سال آینده نیست و چنانچه ایران نتواند برگزاری این مسابقات را به زمان مورد نظر اتحادیه تغییر دهند، میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را از ایران پس می گیرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1545
خبرنگار: رضا رمضانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال