معاون وزیر خارجه روسیه: در غیرقابل تغییر بودن برجام با قاطعیت در کنار دوستان ایرانی خود هستیم

تهران - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه برجام را توافقی دانست که بر روی موازنه ها و مصالحه های آن بسیار فکر شده است و گفت:ما با قاطعیت در کنار و همراه دوستان ایرانیمان هستیم تا بگوییم قابل قبول نیست یک طرف تلاش کند توافقی را که در مذاکراتی دشوار به دست آمده، تغییر دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد این کشور در دوران مذاکرات هسته ای روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و همتای ایرانی خود ، بر حمایت مسکو از دستاورد مذاکرات هسته ای تاکید کرد.
معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت: به برجام از جانب برخی حمله شده است؛ فکر کنم منصفانه باشد که بگوئیم ما در یکی از لحظات دشوار و طاقت فرسای اجرای برجام قرار داریم.
ریابکوف بیان کرد: برجام را در جایگاهی قرار داده اند که گویی به نفع منافع دست کم یک کشور مشارکت کننده در این توافق نیست. این کشور برای دیگران ضرب الاجلی تعیین کرده که یا توافق را تغییر دهند یا به قول خودشان با پیامدهای آن مواجه شوند. ما با این رویکرد و ذهنیت که آن کشور آن را به صورت گسترده در عرصه های جهانی به کار بسته مخالفت کرده ایم.
معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مشخصاً ما با قاطعیت در کنار و همراه دوستان ایرانیمان هستیم تا بگوییم غیرقابل پذیرش است که یک طرف تلاش کند تا توافقی را که از طریق مذاکرات دشوار به دست آمده تغییر دهد. توافقی که بر روی موازنه ها و مصالحه های آن بسیار فکر شده است.
ریابکوف افزود: این رویکرد بسیار اشتباه است که به صورت یکجانبه پا پیش بگذارند و بگویند 'بیایید اصلاحش کنیم' و 'بیایید آنچه را که هست تغییر دهیم'. این برابر با به شکست کشاندن توافق و تضعیف آن است.
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: به گمان ما همزمان با حرکت آمریکا و دیگران به سوی نوعی تفاهم که هم اکنون در حال انجام است که چگونه 'توافق را بهبود بخشند'، روسیه خود را به هیچ وجه متعهد و ملزم به این تغییرات و این گفت و گوهای جداگانه نمی داند.
ریابکوف همچنین تاکید کرد: این موضع ما است که معتقدیم بسیار به دولت ایران نزدیک است.
سیام**3070**1553** خبرنگار: داود نخ کوب نیاسر** انتشار دهنده: کتایون لامع زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال