ارثیه رئیس سابق برای رئیس جدید فدراسیون بسکتبال - جواد بشیری *

تهران - ایرنا - کمیته فنی فدراسیون بسکتبال به استناد برخی اخبار مشخص شده و به غیر از یک نفر که از صاحبنظران این رشته ورزشی است، همه اعضا از مسئولان فدراسیون هستند و این مسئله شبهاتی را ایجاد کرد که فرق میان دوره جدید مدیریت در این فدراسیون پرطرفدار با دوره «محمود مشحون» چیست؟

این کمیته در نخستین تصمیم خود که اتفاقا شبانه اتخاذ شد «مهران حاتمی» را از سرمربیگری تیم ملی بسکتبال ایران برکنار کرد و «مهران شاهین طبع» را جایگزین وی کرد.
پس از گذشت یک ماه از آغاز ریاست رامین طباطبایی در فدراسیون بسکتبال بالاخره او به وعده خود برای انتخاب اعضای کمیته فنی عمل کرد، اما این انتخاب با انتقاد های زیادی همراه بود.
شاید در دوره فعالیت محمود مشحون بزرگترین انتقاد از وی، استفاده نکردن از بزرگان بسکتبال در بدنه فدراسیون بود و همیشه او به خاطر استفاده از افرادی خاص مورد انتقاد قرار می گرفت اما به نظر می رسد این ارثیه به فدراسیون رامین طباطبایی هم رسیده است.
این تصمیم در حالی گرفته شد که پس از انتخاب طباطبایی بسیار از پیشکسوتان با حمایت از وی بزرگترین خواسته خود را بازگشت خانواده بسکتبال به این رشته عنوان کردند.
رامین طباطبایی، علی توفیق، عباس مرشدی، مسعود قاسمی، بهمن سلیمانی و اسدالله کبیر به عنوان اعضای کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در حالی انتخاب شدند که تمامی این نفرات به غیر از کبیر در فدراسیون دارای مسئولیت هستند و انتظار می رفت حداقل رئیس جدید در کمیته فنی به سراغ چهره های نام آشنایی چون سعید فتحی، عنایت آتشی، مصطفی هاشمی، ایلیاوی، حسن میرزاآقابیک و سایر بزرگان بسکتبال می رفت یا نماینده ای از بانوان در این میان حضور می داشت تا این گونه به نظر نرسد که کمیته فنی فدراسیون بسکتبال برای تایید تصمیم های رئیس تشکیل شده است.
اتفاقا این 6 عضو در اقدامی قابل توجه پس از انتخاب خود به عنوان اعضای کمیته فنی و در تصمیمی که به نظر قابل پیش بینی هم بود مهران شاهین طبع را در شب قهرمانی مهران حاتمی با شهرداری تبریز در لیگ برتر جایگزین حاتمی در تیم ملی کرد، تصمیمی که تعجب بسیار را برانگیخت.
شاید اگر آقایان که تصمیم خود را خیلی زودتر برای انتخاب شاهین طبع گرفته بودند و آن را پیش از قهرمانی تیم نه چندان پر ستاره شهرداری تبریز اعلام می کردند، کسی زیاد از این تصمیم متعجب نمی شد، اما اکنون که او با جوانان به قهرمانی در لیگ برتر رسید، شرایط کمی فرق می کند و این تصمیم به برخی شائبه ها در خصوص تصمیمات غیرکارشناسی دامن زد.
نباید فراموش کنیم مهران حاتمی در بدترین شرایط فدراسیون بسکتبال و در زمانی که مهران شاهین طبع حاضر به پذیرش سرمربیگری تیم ملی نشد، این مسئولیت سخت را پذیرفت و انصافا هم با وجود سخت ترین مشکلات نتیجه قابل قبولی گرفت.
امروز و با اتخاذ این تصمیم یک بار دیگر علاقه مندان بسکتبال یاد روزهایی افتادند که فغان از خودکامگی فدراسیون قبل بلند بود و کورسوی امیدی برای بازگشت آرامش و بازگشت خانواده این رشته پرطرفدار نبود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی 9118** 1545
* خبرنگار

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال