رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران والجزایر:

ایران قدرت منطقه ای چندبعدی است؛ روابط تهران والجزیره هر روز قوی تر می شود

الجزیره-ایرنا- رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر با تمجید از پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف پس از انقلاب اسلامی در سال 1357، تاکید کرد ایران یک قدرت منطقه ای در همه ابعاد فکری، فرهنگی و نظامی است و در این خصوص شانه به شانه قدرت های بزرگ جهان می زند.

«ناصر حمدادوش» در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت: تحریم های چند دهه اخیر ضد ایران باعث قدرتمند تر شدن این کشور شد و ایران از این تحریم ها این درس را گرفت که باید بر خود و امکانات و توانایی های داخلی تکیه کند و این گونه پس ازگذشت 39 سال از انقلاب خود، اکنون به یک قدرت منطقه ای از نظر هسته ای، فکری و فرهنگی و نظامی تبدیل شده است.
حمدادوش در مورد روابط ایران و الجزایر نیز گفت: روابط دو کشور ریشه دار و مستحکم است و روز به روز قوی تر و مستحکم تر می شود.
حمدادوش در ادامه، جهان اسلام را از افتادن در دام درگیری های مذهبی و صف بندی های ایدئولوژیک برحذر داشت و گفت که رمز موفقیت مسلمانان اتحاد است وجنگ های مذهبی تنها موجب ویرانی می شود.
این نماینده مجلس الجزایر در ادامه ابراز امیدواری کرد همه در جهت تقریب مذاهب گام بردارند تا امت اسلامی کاملا متحد شود.
وی در مورد سیاست خارجی کشورش گفت: الجزایر سعی می کند در مسائل مختلف بی طرف بماند و به همه به یک چشم بنگرد، الجزایر خواستار حل درگیری های منطقه از طریق مسالمت آمیز و سیاسی است و به نیابت از هیچ طرفی در هیچ جای جهان وارد جنگ نمی شود.
خاورم **2041**1049
خبرنگار: سید شاهپور حسینی/انتشار دهنده: مریم کاظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال