کارشناس روس: ترامپ در مورد برجام سیاست اشتباه در پیش گرفته است

مسکو - ایرنا - یک کارشناس ارشد انستیتو شرق شناسی آکادمی علوم روسیه گفت: ترامپ در مورد برجام سیاست اشتباه در پیش گرفته است و نمی تواند با ایران از موضع زور سخن بگوید.

«ولادیمیر سوتنیکوف» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: برجام توافق بین المللی است که با قطعنامه شورای امنیت از طرف جامعه جهانی تایید شده و آمریکا نمی تواند بطور یکجانبه آن را فسخ یا بی اعتبار کند.
وی افزود: زمانی که در تابستان سال 2015 برجام امضا شد، گفت و گوها درباره برنامه هسته ای ایران از سال 2006 جریان داشت و روسیه، چین، آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان با ایران در مورد شرایط فعالیت های هسته ای این کشور مذاکره می کردند.
سوتنیکوف ادامه داد: با امضای برجام جهش صورت گرفت و این توافق بین المللی حاصل تلاش ها و مذاکره های طولانی کشورهای عضو گروه 1+5 و ایران است.
وی با بیان اینکه ترامپ می خواهد شرایط برجام را تغییر دهد، اظهار کرد: این اقدام ناممکن است و ایران و بقیه کشورهای 1+5 آن را نمی پذیرند.
کارشناس روس گفت: ترامپ باید شهامت داشته باشد و سنجیده عمل کند و از موضع زور با جمهوری اسلامی ایران سخن نگوید، اگر برجام مورد رضایت آمریکا نیست چرا نمایندگان این کشور در گفت وگوهای هسته ای شرکت کردند.
وی افزود: اقدامات آمریکا در مورد برجام غیرمنطقی است و در صورت تحقق سیاست های ضدبرجامی این کشور ثبات منطقه خاورمیانه به هم می خورد.
سوتنیکوف گفت: موضع ترامپ در مورد برجام بقدری غیرسازنده است که سیاستمداران آمریکایی نیز به این مساله اذعان دارند.
اروپام*391* 1346*1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال