رئیس مرکزتحقیقات سرطان دانشگاه علوم شهید بهشتی:

طول عمرایرانی های مبتلا به سرطان با اروپا برابری می کند

تهران-ایرنا-رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه ایران به درمان پیشرفته سرطان دست یافته است، گفت:طول عمر بیماران ایرانی درمان شده مانند کشورهای اروپایی ودر برخی از موارد بهتر از این کشورها است.

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، پروفسور محمد اسماعیل اکبری امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه درسالن همایش دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
به اشاره به افزایش مبتلایان سرطان سینه در کشور،گفت: سالانه شاهد رشد 3 تا 3.5 درصدی این سرطان در ایران هستیم.
وی با اشاره به اینکه سالانه حدود 10 هزار و 500 ایرانی مبتلا به سرطان سینه می شوند، افزود: سنین 45 تا 55 بیشترین تعداد مبتلا به این بیماری را به خود اختصاص می دهد.
دکتر اکبری سرطان سینه را شایع ترین سرطان در بین زنان ایرانی و سایر کشورها اعلام کرد و گفت: در کشور ما، مرحله بالینی که بیمار شناسایی می شوند یک مرحله پیشرفته تر از کشورهای غربی است که این وضعیت مناسب نیست و بهتر است که بیماران در مراحل ابتدایی تر شناسایی شوند.
وی بر لزوم پیشگیری از سرطان ها از جمله سرطان سینه تاکید کرد و گفت: پیشگیری سرطان ها از جمله سرطان سینه معمولا فرآیند 20 ساله است اما بخش مهمی از این بیماری را می توان پیشگیری کرد.
اکبری به نشانه های سرطان سینه اشاره کرد و گفت: ترشحات خونی، پیدا شدن توده های غیرطبیعی و فرو رفتگی پوست می تواند از نشانه های این بیماری باشد.
وی به راه اندازی فلوشیب و رشته های کوتاه مدت تخصصی جراحی سینه در مرکز تحقیقات سرطان اشاره کرد و گفت: فارغ التحصیلان این مجموعه در حال خدمات در سراسر کشور هستند.
وی ادامه داد که سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه در تلاش است پاسخگوی پرسش های علمی جامعه پزشکی باشد تا خدمات بهتری به بیماران ارایه شود.
سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه از امروز ( 25 بهمن ماه ) در سالن همایش دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز بکار کرد و تا 27 بهمن به کار خود ادامه می دهد.
علمی 1201**1440
خبرنگار : عبدالکریم جبارپور انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال