مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا: مخالفان بشار اسد دیگر نمی توانند او را سرنگون کنند

تهران - ایرنا - دن کوتس مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا گفت: مخالفان دولت سوریه دیگر نمی توانند نظام بشار اسد رئیس جمهوری این کشور را سرنگون کنند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، کوتس روز سه شنبه در نشست استماع کمیته اطلاعات کنگره این کشور، افزود: توازن قوا در سوریه به صورت ریشه ای به نفع دولت سوریه تغییر کرده است به طوری که فرصت برای روسیه و ایران دو متحد سوریه فراهم آمده تا پایگاه های خود را در این کشور تثبیت کنند.
وی گفت: مخالفان سوری پس از هفت سال جنگ نمی توانند در سایه شکست هایی که در سوریه خوردند این وضعیت را تغییر دهند.
مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا همچنین مدعی شد: مسکو نمی تواند اسد را به پیوستن به راه حل سیاسی قانع کند که به نظر رئیس جمهوری سوریه باعث ضعیف شدن قدرت او می شود.
کوتس اضافه کرد: بشار اسد ممکن است که در مذاکرات صلح شرکت کند اما هرگز حاضر نیست از سمتش کناره گیری یا امتیازات چشمگیری به نفع مخالفان خود بدهد.
وی همچنین مدعی شد: روسیه و ایران برای بقای طولای مدت در سوریه و ایجاد پایگاه های نظامی و عقد قراردادهایی برای توسعه میادین نفتی این کشور برنامه ریزی کردند.
سوریه از حدود هفت سال پیش با حضور گروه های مسلح و تروریستی همچون داعش و تحریرالشام(جبهه النصره) که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند، با بحران روبه رو است.
شبک**9365**3404**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال