شناسایی یک مشکل امنیتی در نسخه دسکتاپ پیام رسان تلگرام

تهران – ایرنا – شرکت امنیتی کاسپرسکی اعلام کرد که این شرکت یک بدافزار که کاربران نسخه دسکتاپ پیام رسان تلگرام را هدف گرفته بود، شناسایی کرده است.

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از رویترز، کاسپرسکی در بیانیه ای خبر داد که این بدافزار از ماه مارس 2017 کاربران روسی تلگرام را هدف قرار داده بود. این بدافزار کاربران نسخه دسکتاپ تلگرام را فریب می داد تا با نصب این بدافزار به ارزهای دیجیتال مانند «مونرو» و «زی کش» دست پیدا کنند.
طبق گزارش که تلگرام اخیرا منتشر کرده، نهمین پیام رسان محبوب دنیا به شمار می رود و پیش بینی می شود که در چهارماهه نخست 2018 کاربران آن به دویست میلیون نفر برسد.
این بدافزار یکی از ویژگی های این نرم افزار که متن های عربی و عربی را تشخیص می دهد، هدف قرار داده بود. این نقطه ضعف فقط به تلگرام محدود نمی شود. هکرها ماه گذشته میلادی بر اساس همین ویژگی راهی پیدا کردند تا پیام های «واتس اپ» را به سرقت ببرند.
این بدافزار تنها نسخه دستکاپ را هدف قرار داده و فقط در روسیه ردیابی شده است. بنا بر اعلام کاسپرسکی، سرنخ های به دست آمده حاکی است که خرابکاران سایبری روسی در این کار دست داشته اند.
کاسپرسکی گفته که این ضعف امنیتی را در ماه اکتبر به تلگرام گزارش داده و ظاهرا رفع شده است. تلگرام اعلام کرده است که این مشکل را در ماه نوامبر رفع کرده است.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال