یک قاضی آمریکایی با لغو برنامه حمایت از مهاجران غیرقانونی مخالفت کرد

تهران- ایرنا- یک قاضی آمریکایی دیگر در حکمی با تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای لغو برنامه حمایت از مهاجران غیرقانونی مخالفت کرد.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از رویترز، این مهاجران از کودکی و توسط والدین خود به آمریکا برده شده اند. آنان عموما «رویاپردازان» نامیده می شوند.
«نیکولاس گاراوفیس» قاضی منطقه ای در بروکلین با صدور حکمی اعلام کرد که برنامه حمایت از فرزندان مهاجران غیرقانونی موسوم به «داکا» نباید در ماه مارس پایان یابد. دولت ترامپ گفته که ماه مارس به این برنامه پایان می دهد.
این حکم یک پیروزی برای مهاجران و سایر کسانی است که علیه دولت فدرال شکایت کرده بودند.
«ویلیام آلسوپ» قاضی منطقه ای سان فرانسیسکو هم در اوایل ماه ژانویه حکم داده بود که داکا نباید لغو شود.
این احکام حقوقی بحث هایی را که در کنگره در مورد تغییر یا ادامه قوانین مهاجرتی جریان دارد، با پیچیدگی های بیشتری مواجه می کند.
دیوان عالی آمریکا جمعه آینده قبول یا رد درخواست دولت ترامپ برای تجدید نظر حکم قاضی سان فرانسیسکو را بررسی خواهد کرد.
گاراوفیس اعلام کرد، دلایلی که دولت ترامپ برای لغو این برنامه بیان کرده، خودسرانه است. وی دستور داد تا دولت فرایند تمدید مدارک مهاجران تحت پوشش داکا را طبق همان روندی که تاکنون جریان داشته است، ادامه دهد.
«دوین اومالی» سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا به طور یکجانبه داکا را به اجرا درآورده و کنگره را دور زده است.
صدها هزار نفر از جوانانی که از کودکی و به طور غیرقانونی توسط والدین خود به آمریکا برده شده اند، تحت پوشش داکا قرار دارند. آنان اغلب لاتین تبار هستند. طبق داکا، اخراج این افراد از آمریکا ممنوع شده و آنان می توانند مجوز کار در این کشور بگیرند. داکا در سال 2012 به اجرا درآمد.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال